Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, kardeş Ardino Belediyesini ziyaret etti

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, kardeş Ardino Belediyesini ziyaret etti

20 Temmuz 2011

Ardino Belediyesinin Temmuz Bayramları programı çerçevesinde başlarında kardeş İstanbul Kartal Belediyesi Kaymakamı Nur Mehmet Hamurcuoğlu ve Belediye Başkanı Altınok Öz olmak üzere resmi bir heyet kasabayı ziyaret etti. Misafirler, Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği temsilcileriyle birlikte Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ve ekibiyle görüşme yaptılar. Görüşme her iki tarafın gösterdiği yoğun ilgi içerisinde geçti. Başkan Resmi Murat, Ardino Belediyesinin ekonomi, altyapı ve inşaat, eğitim, kültür, sağlık, demografi gelişme, spor, turizm ve gençlik faaliyetleri gibi çeşitli alanlarda göstergelerini tanıttı. Başkan, bu alanlarda Ardino’nun ilerlemesini ve bu yönde Belediyenin Avrupa Birliği fonlarının finanse ettiği programlar üzere geliştirdiği projelerin önemine dikkat çekti.

Başkan Resmi Murat, dünya mali ekonomik krizin bölgenin gelişmesine gösterdiği etkiyi belirtmeden geçemedi. Misafirler de kendi tarafından ev sahiplerine Kartal Belediyesi ve iki kardeş belediye arasında olan ortak problemler ve bazı farklılıkları tanıttılar.
Konuşmalar esnasında sosyal faaliyetler, turizm ve kültür alanında elde edilen iyi uygulamalar tartışıldı. İki Belediye sınırları içinde herkesin yararında bulunan etkinlikler yapılmasına vurgulandı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS