Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrat Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah’a Avrupa standardında iyi yönetim için sertifika sunuldu

Momçilgrat Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah’a Avrupa standardında iyi yönetim için sertifika sunuldu

20 Temmuz 2011

Modern Politika Enstitüsü Başkanı Borislav Tsekov, Momçilgrat (Mestanlı) Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah’a Avrupa standardında iyi yönetim ve vatandaş haklarının gözetilmesi için sertifika sundu. Belediye Başkanı, “Bu sertifika Mestanlı Belediyesinin işi için verildi” diye vurguladı.

Onurluk dün iyi yönetim ve yerel yönetimde insan hakları standartları üzere yapılan seminerden sonra sunuldu. Seminerde Mestanlı Belediye Meclis Başkanı Müh. Sunay Hasan, Belediye Başkan Yardımcıları Erol Mehmet ve Sevdalin Ognyanov, Belediye İdaresinde görevliler yer aldılar.

Borislav Tsekov, iyi yönetimin pratik ölçülerini tanıttı. Mestanlı Belediyesinin Genel Sekreteri Bahattin Ahmedov, yerel yönetimin önceden belirlenmiş yöntem üzere değerlendirilmesini yaptı. Dr. Venelin Stoyçev, Zdravka Krısteva ve Emil Georgiev gibi lektörler, yerel yönetimde uygulanan Avrupa standartlarını, şeffaflığın ölçülerini, karar alma sürecinde vatandaşları da etkin kılmayı, Kırcaali ve Bulgaristan Kamu Denetçilerinin yeri ve rolünü yorumladılar.

Seminerden sonra Modern Politika Enstitüsü Başkanı, “Bu tartışmalardan önce her zaman yanımızda sertifika bulunduruyoruz, fakat onları sayılı kişilere veriyoruz” dedi.

Seminer, Modern Politika Enstitüsü ve Hak ve Özgürlükler Hareketinden (HÖH) Avrupa Birliği Parlamento Üyesi Metin Kazak tarafından, Avrupa Liberaller ve Demokratlar İttifakının desteğiyle organize edildi.
Kırcaali Haber

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS