Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Madan’dan Güre’ye Ziyaret

Madan’dan Güre’ye Ziyaret

24 Temmuz 2011

Bulgaristan’ın Smolen bölgesindeki Madan Şehri yetkilileri ve 1 otobüs öğrenci, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı termal şehri Güre beldesine geldi.
Kaz Dağları’nın eteklerinden Ege Denizi’ne uzanan, dağ, deniz ve termal turizmde ün yapmış olan Güre beldesinin Belediye Başkanı Kamil Saka ve Meclis Üyesi Ahmet Çetin’in Bulgaristan ziyaretleri meyvelerini veriyor. Daha önce Smolen bölgesindeki Madan Şehri Belediye Meclis Başkanı ve aynı zamanda Hak ve Özgürlük Partisi MYK üyesi Hayri Sadıkov’un davetlisi olarak Madan Şehrine giden başkan Kamil Saka, belediye yetkililerini Güre’ye davet etmişti.

Türk yetkililer, Madan’da Hak ve Özgürlük Partisi Milletvekilleri Ramadan Atalay ve Arif Agus ile Türk azınlığının sorunları konusunda görüş alışverişinde bulunmuşlardı. Ziyarette Güre’den aldıkları davet teklifini değerlendiren Medan Belediyesi yetkilileri, başkan Kamil saka’yı kırmadı ve aralarında çok sayıda başarılı öğrencinin de bulunduğu 50 kişilik heyet ile Güre’ye geldi. Madan şehrini kardeş şehir yapmak için mücadele gösteren başkan Kamil Saka, Madan ile birlikte yakın zamanda Güre beldesinin 8 kardeş şehri olacağını bildirdi.

Bulgar ziyaretçilere Güre ve Edremit Körfezi’nin güzelliklerini gösteren Güre Belediyesi yetkilileri, kültürlerarası kaynaşmanın en güzel örneğini sergiledi. Yaptıkları ziyaretten ve Türk misafirperverliğinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden misafirler, Güre Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS