Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Plamen Dimitrov: “Yüksek fiyatlara ve düşük gelirlere karşı hep beraber uygulanabilen önlemler bulmalıyız”

Plamen Dimitrov: “Yüksek fiyatlara ve düşük gelirlere karşı hep beraber uygulanabilen önlemler bulmalıyız”

26 Temmuz 2011

Bulgaristan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (KNSB) Başkanı Plamen Dimitrov Ardino’da (Eğridere) sendikacılar ve vatandaşlarla yaptığı görüşmede, “Bulgaristan’da artık üçüncü sene tüm gelirler durdurulmuş halde. Aynı zamanda enflasyon süreci devam ediyor. Bunun ise, Uluslararası Para Fonundan bile peşin öngörülenden daha fazla olduğunu kabul ettiler. Biz insanların gelirlerinin güncelleştirilip, yeni bir düzeye geçmesi için ısrar edeceğiz. Bunun için elde olan tüm imkanları zorlayacağız, gerekirse baskı ve protesto gösterileri düzenleyeceğiz” dedi.
Dimitrov, KNSB yönetiminin iş maaşlarının düzenli ödeme hakkının garanti edilmesine ısrar ettiğini belirtti. Bağımsız Sendika Parlamentoya Hukuk Usulü Mahkemeler Kanununda değişiklik ve ekleme yapmak için kanun tasarısı sunmuş durumda bulunuyor. Buna göre, her işçi ve memurà hızlı uygulama belgesi çıkartılabilecek ve onunla icra memuru aracılığıyla kendisine ödenecek ücret ve tazminatları alabilecek. KNSB aynı zamanda Ceza Kanununda maaşları geciktiren ve zamanında ödemeyen işverenlerin suçlu eylem kılacak ekleme yapılmak üzere kanun tasarısı sunulmasına ısrar ediyor. Plamen Dimitrov, “Birinin Hakkı, Hepimizin Hakkı” ulusal kampanya çerçevesinde iş davalarını destekleyen 200 000 imza toplamaya kararlı olduklarını belirtti. O, sendikacıların aldığı pozisyona kanıt olarak şu anki gerçekler ve insanların hayatıyla ilgili Parlamento ve hükümete sundukları önerileri gösterdi.
O, Üçlü İşbirliği Ulusal Kurulu tarafından tartışılmak üzere ortaya atılan fiyatlarla ve gelirlerle ilgili bir sürü konunun analizini yaptı. Plamen Dimitrov, sendikacıların, işverenlerin, devlet yöneticilerin ve muhalefetin en kısa zamanda yüksek fiyatlara ve düşük gelirlere karşı işleyen önlemleri bulup uygulamaya geçirmeleri gerektiğini söyledi. Aksi taktirde önlem alınmazsa eğer, insanların bunu protesto etmek için sokaklara dökülecekleri vurgulandı. Sendikacı, “Hükümetle ilgili eleştirilerimiz başlıca yürütülen sosyal politika ve gelirler içindir. Kritik denge nerede? Biz, onu tüketiciliği teşvik eden politika değişikliğinde görüyoruz” diye ifade etti. Onun ifadesine göre, iç tüketimi yükseltmek için ciddi önlemler alınması zorunlu.
Eğridere Belediye Başkanı Resmi Murat, Belediye yönetimi, sendikacılar ve işverenler arasında oluşan sabit partnerliği olumlu değerlendirdi. Başkan, insanların yararına olan bu üçlü işbirliği desteklediğini belirtti.
Plamen Dimitrov ve Resmi Murat kamuyu doğrudan doğruya ilgilendiren sorulara cevap verdiler.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS