Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Hasan Azis, naylon poşet kullanmama kampanyasına katılma çağrısında bulunuyor

Hasan Azis, naylon poşet kullanmama kampanyasına katılma çağrısında bulunuyor

29 Temmuz 2011

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Belediyenin tüm vatandaşlarına bugün Bulgaristan Ulusal Televizyonu ve Çevre ve Su Bakanlığının başlattığı kampanyaya katılarak naylon poşetlerini kullanmamaları çağrısında bulunuyor. Kampanya, “Naylon poşetleri modada değil-başka seçimimiz de var!” sloganı altında gerçekleştiriliyor.

Girişimciler topluma, “Eğer değişiklik istiyorsan, eğer daha iyi ve temiz bir şehirde yaşamak istiyorsan, değişikliğe kendinle başla! Bekleme! Naylon poşetlerine “Hayır” de!” diye sesleniyorlar.

Hasan Azis, “Daha temiz ve iç açıcı bir çevrede yaşamak için bugün buna benzer günleri başlatalım. Çünkü “Naylon poşetleri modada değil-başka seçimimiz de var!” Sen bunu değiştirebilirsin! Değişikliğe başla!” diye Kırcaalilere sesleniyor.

Belediye Başkanı çağrısında, “Dükkanlarda önerilen naylon poşetleri yerine çok kullanılışlı torbaları tercih et. Bu en kolay ve etkili biçimde çevremizi bugünkü halinde gelecek nesillere koruyabiliriz. Bir naylon poşeti birkaç dakikada üretiliyor, ortalama 20 dakika kullanılıyor, fakat bilim adamları onun harap olması için 500 yılın gerektiğini hesap etmişler. Şu kesin biliniyor ki, yakın zamanda naylon poşetleri insanın gündeminden kaybolmayacak, fakat onların kullanımının büyük derecede sınırlandırılmasına yardımcı olabiliriz” diye belirtiyor.

Sonunda Belediye Başkanı, “Diğerlerine aldığın pozisyonu göster ve hep beraber şehrimizin çehresini değiştirelim!” diye çağrısını bitiriyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS