Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Gorno Prahovo şenliğinde Orhan Murat hayranlarıyla buluştu

Gorno Prahovo şenliğinde Orhan Murat hayranlarıyla buluştu

03 Ağustos 2011

Ardino’nun (Eğridere) Gorno Prahovo (Yukarı Tosçalı) köyünde Tosçalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen geleneksel şenlik gerçekti.
Köy şenliğine etraf köyler Başevo (Hallar), Dolno Prahovo (Aşağı Yukarı), Mleçino (Sütkesiği), Borovitsa (Çamdere) ve Brezen’den (Halaçdere) ve de Türkiye, Belçika, İngiltere, Hollanda ve İsveç’te yaşayan Bulgaristan vatandaşları akın ettiler. Eğridere Etkinlikte resmi misafir olarak, Belediye Başkanı Resmi Murat ve Rusalsko (Hotaşlı) köyünde dünyaya gelen Amerika Birleşik Devletlerinde yaşamını sürdüren bilim adamı antropolog Prof. Dr. Ali Eminov hazır bulundular.
Pazar günü Yukarı Tosçalı köyünün meydanı her türlü ürünlerin yer aldığı sergilerle doluydu. Ayrıca etrafı kebapçe ve köfte kokuları almıştı. Geleneksel şenlikte küçük kapılarda futbol ve satranç turnuvaları düzenlendi. Yarışmalarda dereceye girenlere para ödülleri sunuldu. Programın doruk noktası hayranlarının sevinci ve keyfi için ünlü pop-folk yıldızı Orhan Murat’ın söylediği parçalardı. Köy meydanında herkesin katıldığı kıvrak horalar oluştu.
Organizatörler, bu sene şenliğe gelenlerin geçen seneye bakış çok daha fazla olduklarını itiraf ettiler. Bu sene şenliğin sponsoru kökleri köye dayalı Belçika’nın Antverpen kentinde yaşayan Metin Murat idi.

Kaynak: Güner Şükrü


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS