Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, “Su üzerinde” basın toplantısı yaptı

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, “Su üzerinde” basın toplantısı yaptı

06 Ağustos 2011

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis dün Belediye görevlilerinin yaz izinlerinden önce yerel ve ulusal yayın temsilcisi gazetecilerle son basın toplantısını “Su üzerinde” yaptı. Başkan, birkaç ay önce bizzat kendisinin sürdüğü otobüsle “tekerlekler üstünde” yaptığı brifingten sonra, bu defa gazetecilerle “Kırcaali” barajı sularında görüşme yaptı. Bunun için iki gemi gazetecilere barajı gezdirmek üzere yol aldılar. Birisinin kaptanına Başkan Hasan Azis yardım etti, diğerine ise onun yardımcısı Müh. Nurcan Üseyin.

“Kırcaali” barajı turu akşamüstü kıyısında bulunan Yüksel Kaleci’nin “Kırcaali Barajı” otelinde verilen yemekte sona erdi. Burada Başkan’ı pazar günü barajda kolları ve ayakları bağlı olarak yüzerek, rekor yaparak Gines kitabına girmeye çalışacak Yane Petkov karşıladı. Bu girişim için Sandanski kasabasından Kırcaali’ye gelen Petkov, Hasan Azis’ten gördüğü destek için şükranlarını ifade etti.

Daha sonra Başkan gazetecilere hitaben yaptığı konuşmasında iki dönemde de yerli basınla yaptığı çok iyi işbirlikten dolayı teşekkürlerini sundu. Hasan Azis, yerel yönetimde başarılı olmak için basının oynadığı önemli rölü belirtti. Kırcaali Gazeteciler Birliği adına konuşan Pavel Tençev kendisinin uzun yıllar basına emek verdiğini, fakat şu ana kadar Hasan Azis’in Kırcaali Belediye Başkanlarından en çok iletişim kuran olduğunu ifade etti ve bunun için de ona ayrıca teşekkür etti.

Hasan Azis, konuşmasının devamında önümüzdeki yerel seçimler için Hak ve Özgürlükler Hareketinin (HÖH) ayrı ayrı yerleşim yerlerinde yaptığı genel toplantılarda kendisinin tekrar Kırcaali Belediye Başkanı adayı gösterildiğini dile getirdi. Ancak 27 Ağustos’ta HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatının yapacağı geniş çaplı toplantısında delegelerin Kırcaali Belediye Başkanı adayı olarak gösterilen Hasan Azis’e, Elvan Gürkaş’a ve Raif Mustafa’ya verecekleri oylarından sonra adayın belli olacağı açıklandı. Fakat Kırcaali Belediye Başkanlığına asıl adayın HÖH partisinin Genel Başkanı Dr. Ahmed Doğan’ın onayı alındıktan sonra 5 Eylül’de ilan edileceğine vurgulandı.

Başkan, HÖH partisinin yerel teşkilatlarında 220 Meclis Üyesi adayı önerilmesinin, onların yerel yönetimde ne kadar önemli olduklarının bilincinden ileri geldiğini düşünüyor.

Hasan Azis, geçen iki döneminde gerçekleştirilen dev projelerden dolayı Kırcaali şehrinin geleceğine iyimser gözle baktığını öne sürdü. Başkan, “Üreticiler Pazarı”, “Arpezos Kuzey” Parkı , “Perperikon Kalesi”, “Sanayı Bölgesi” gibi projelerin şehrin gelişimi için büyük potansiyele sahip olduklarının altını çizdi. Başkan, “Üreticiler Pazarı”nın şu anki değerlendirilmesini “siyasi uzağı görememek” diye nitelendirdi. Çünkü onun ifadesine göre, bu yatırımdan meyve yaklaşık 8 yıl sonra alınmaya başlanacak. Hasan Azis, Kırcaali bölgesinde en büyük yatırım yapan Türk “Teklas” şirketinin işsizlikle mücadelede önemini belirtti. Başkan, Kırcaali’nin çevre sorunlarından sıkıntısını dile getirdi ve bu yönde ekibinin hazırladığı “Bölgesel Atık Deposu” ve “Arıtma İstasyonu” projelerini hayata geçirileceğini kaydetti. Hasan Azis, “Biz Kırcaali’nin gelişimi için gereken adımları attık, gelecek Belediye Başkanı’nın en önemli görevi bölgede yatırım yapacak iş adamları bulması” diye ifade etti.

Başkan Hasan Azis, gazetecilere yeni bir sürpriz sunarak, diğer basın toplantısını havada yapmayı düşündüğünü paylaştı.


Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS