Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Tarım Koleji, Tarım Ticareti ve Bölgeleri Kalkındırma Yüksek Okulu’na dönüştürüldü

Tarım Koleji, Tarım Ticareti ve Bölgeleri Kalkındırma Yüksek Okulu’na dönüştürüldü

08 Ağustos 2011

Eski Plovdiv “Tarım Koleji” akreditasyon kazanarak, Bakanlar Kurulunun kararıyla 6 Temmuz’da Tarım Ticareti ve Bölgeleri Kalkındırma Yüksek Okulu’na dönüştürülmüştür. Buna göre, Kırcaali’de de şubesi olan okulda, bakalorya eğitim yeterlilik derecesi elde edilen 4 sene öğretim sunulacak. 2011-2012 eğitim yılından itibaren okula, “İşletme Yönetimi”, “Tarım Ekonomisi”, “Turizm Ekonomisi” ve “Tarım Ticareti Yönetimi” ihtisasları almak üzere öğrenci kabul edilecek.
Üniversiteliler, öğretim pratik stajını yurtiçinde ve yurt dışında görecekler. Ayrıca “Erazım” Programınca öğrenciler deneyim almak için başka ülkelere gidebilecekler. Okulu erken bitirmek isteyenlere bireysel eğitim programları hazırlanmıştır. Okulda, yüksek eğitim derecesi alanlara uzmanlık ve yeterlilik kursları öğretimi de sunulacak.
Bakalorya derecesini kazanan öğrenciler, “İdare ve Yönetim”, “Belediyeleri Yönetme”, “Tarım Ticareti Ekonomisi ve Yönetimi” Bölümlerinde 1 yıllık yüksek lisans eğitimine devam edebilecekler.
Eski Tarım Kolejinde, başka üniversitelerden mezun olan öğrencilere de aynı bölümlerde 2 senelik yüksek lisans eğitimi öneriliyor.
İlgilenenler, daha fazla bilgi için Kırcaali, “Gledka” semtinde bulunan “Vasil Levski” İlköğretim Okulunun 4.katındaki eski Tarım Koleji okulu ofisine, 0361/22 127 0895781837 Nolu telefona veya å-mail: zemkolej@mail.bg adresindeki elektronik posta kutusuyla başvurulabilirler.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS