Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
23 Ekim’de yapılacak yerel seçimlere 80 parti katılacak

23 Ekim’de yapılacak yerel seçimlere 80 parti katılacak

11 Ağustos 2011

Merkez Seçim Komisyonu sözcüsü Ralitsa Negentsova basın temsilcileriyle yaptığı toplantıda, Bulgaristan’da 23 Ekim’de yapılacak olan yerel seçimlere katılmak için 80 partinin kayıt edildiğini bildirdi. Özgür Demokratlar Partisi, Bulgar Çiftçi Halk Birliği (BZNS)-Birleşik, Bulgar İşçi Partisi-Komünistler, Birleşik Emekliler Birliği olmak üzere 4 partinin de kaydının reddedildiğini bildirdi. Negentsova, BZNS-Birleşik partisinin gereken imzaları toplayamadığından, diğer 3 partinin ise eksik belgeleri yüzünden kaydının yapılmadığını açıkladı.
Son tarih 8 Ağustosa kadar kayıt edilen partilerden Merkez Seçim Komisyonunun “Bizim Şehir” Hareketi ve Bulgaristan Vatandaşları ZBORİM partilerini listeden sildiği anlaşıldı.
Cumhurbaşkanı seçimlerine katılmak için dilekçe 7 parti ve 4 Girişim Komitesi tarafından verilmiştir. Komisyon, iki Girişimci Komitesini kaydetmiştir. Onlar Kameliya Todorova’yı Cumhurbaşkanı ve Dimitır Kutsarov’u Yardımcısı ve de Meglena Kuneva’yı Cumhurbaşkanı ve Lübomir Hristov’u da onun Yardımcısı olarak aday gösterenlerdir.
Negentsova, Atanas Yordanov’u Cumhurbaşkanı ve Musa Ali Hüseyin’i Yardımcısı olarak aday gösteren komisyona dilekçe sunan Girişimci Komitesinin belgelerindeki eksikleri tamamlaması gerektiğini bildirdi.
Salı günü Cumhurbaşkanı seçimlerinde yer almak için Ventsislav Yosifov ve Emiliyan Dimitrov çiftini aday gösteren Girişimci Komitesi dilekçe sunduğu dile getirildi.
Ralitsa Negentsova, seçim kampanyalarının nasıl finanse edileceğini de anlattı. Ayrı kişilerin partilere yaptıkları bağışların 10 000 Levadan fazla olmaması gerekir. Eğer bir kişi her hangi seçim kampanyasını taşınılır veya taşınılmaz mülkle sponsorluk yapmaya karar verdiyse, mal- mülkünün sahibi olduğunu beyan etmesi için şart koyulmuştur.
Seçim kampanyalarının başka devletler, yabancı şirketler ve dini kurumlar tarafından finanse edilmesine yasak getirilmiştir. Partilere 1000 Levadan fazla bağışlar sadece banka yoluyla yapılacak. Parti ve adaylara yapılacak para bağışların miktarına da sınır getirilmiştir. Bağışlar Cumhurbaşkanı seçim kampanyası için 2 milyondan fazla olmamalı, yerel seçimler için ise 8 milyon Levaya kadar sınır uygulanacak.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS