Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Gluhar köyünde “Etnik Azınlıklardan Çocukların ve Öğrencilerin Eğitim Sistemine Entegrasyonu” projesi tanıtıldı

Gluhar köyünde “Etnik Azınlıklardan Çocukların ve Öğrencilerin Eğitim Sistemine Entegrasyonu” projesi tanıtıldı

16 Ağustos 2011

Gluhar (Sağırlar) köyünde, “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” Yürütme Programının “Etnik Azınlıklardan Çocukların ve Öğrencilerin Eğitim Sistemine Entegrasyonu” şeması üzere Avrupa Sosyal Fonu tarafından finanse edilen “Entegrasyon” projesi kamuya tanıtıldı. Proje, Sağırlar “Aziz Kiril ve Metodius Kardeşler” İlköğretim Okulu tarafından yerel “Progres 1971” Halk Toplum Merkezi ile partnerlik içerisinde geliştirilmektedir.

Projenin amaçları, okulu, öğrencilerin merakla geldikleri, kendilerini iyi hissettikleri ve iyi öğrenci olmak için çaba sarf ettikleri öğretim görülen güzel bir yere dönüştürmek.

Planlanan faaliyetlerle konkre olarak öğrencilerin sözel becerilerinin geliştirilmesi, iletişimlerinin iyileştirilip güçlendirilmesi, genel kültürlerinin zenginleştirilmesi, bireysellik ve yaratıcı yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Günlük proje faaliyetleri ve öğrencilerin sahip olacakları serbest iletişim sayesinde onların kendi becerilerine inancının teşvik edilmesi, milli benliğin, gururun ve özgüvenin güçlendirilmesi öngörülmüştür. Her bir öğretmen öğrencilerin benliğini ve sorumluluğunu güçlendirmek için çaba gösterecek, onların kendi geleneksel bayramlarını tanıyıp, saygı göstermelerine yardımcı olacaklar. Projede yer alan faaliyetler sayesinde öğrenciler kendilerini geliştirecekler, genel kültürünü ve zihinlerini iyileştirecekler, onurlu, bilgili ve yetenekli, yarından korkmayan, aydın geleceğine doğru gururla yürüyen vatandaşlar olarak yetiştirilecekler.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS