Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH partisi Cumhurbaşkanı seçimine katılmak için kayıt oldu

HÖH partisi Cumhurbaşkanı seçimine katılmak için kayıt oldu

16 Ağustos 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH), bugün Cumhurbaşkanı seçimine katılmak için Merkez Seçim Komisyonuna 15,200 imza sundu. Parti kayıtlara 9 Numara altında geçirildi. HÖH Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan basına bu numaranın şu anda takımında yedek oyuncu olarak oynayan büyük futbolcu Dimitır Berbatov ile kıyaslanmaması çağrısında bulundu.
Lütfi Mestan, “HÖH yedek siyasi oyuncu olamaz” dedi. Sayın Mestan’ın ifadesine göre, Cumhurbaşkanı seçiminde HÖH altın golü atan yedek oyunculardan çıkabilir.
Parti her hangi birini destekleyip desteklemeyeceğine karar vermesi için tüm Cumhurbaşkanı adaylarının ilan edilmesini bekleyecek. Fakat partinin kendi Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları göstermesi ihtimali de mevcut.
Hak ve Özgürlükler Hareketi, yarın başlamak üzere seçimlerin bitimine kadar, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Organizasyonu’ndan (OSCE) gözlem yapmasını isteyecek. Lütfi Mestan, HÖH partisinin Belediye Seçim Komisyonu yönetimine katılmaktan elenmesi eğilimi gözlendiğini duyurdu.
Buna örnek olarak Sayın Mestan, HÖH’nin sabit olarak birinci siyasi güç olması halinde Belediye Seçim Komisyonu (BSK) yönetiminde temsilcisi olmayan Tutrakan’ı gösterdi. Buna benzer olayın Trın’da yaşandığını belirtti. Orada GERB temsilcisinin, “Belediyede Türk ahali olmadığına göre HÖH’ne BSK’de yer düşmüyor” iddiasında bulunduğu ortaya çıktı.
Lütfi Mestan, “Bizde gittikçe MSK’nda yeni bir koalisyon oluştuğu hissi yerine oturuyor” diye öne sürdü. Onun ifadesine göre, yeni koalisyon HÖH’nin BSK’ndan elenmesine hemfikir olup karar alan GERB, Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) ve Ataka arasında bulunuyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS