Çernooçene Belediyesi, 2011 yılında yollara ve yerleşim yerlerinin altyapısına öncelik veriyorCuma, 02 Eylül 2011

Çernooçene Belediyesi, 2011 yılında yollara ve yerleşim yerlerinin altyapısına öncelik veriyorÇernooçene (Karagözler) Belediyesi 2011 yılında yol yapımına, mevcut yolların tamiratına ve Belediye içindeki yerleşim yerlerinin altyapısına öncelik verdi. Tartışılmaz en önemli yapı Çernooçene -Çiflik yolunun ana tamiratı idi. Proje, Bölgesel Kalkınma Operasyonel Programı tarafından finanse edilmektedir, fakat Çernooçene Belediyesi de destek altyapı olarak su boruları, kanalizasyon ve kaldırımlar için 1 milyon levadan fazla yatırımda bulunmuştur.
Çernooçene -Çiflik yolu üzerinden geçen Belediyenin 6 köy sakinleri tarafından kullanılacak.
Novo Selişte-Bakalite yolunun yapımı, Vinevo-Lyaskovo (Pındıcık) yolunun yeniden asfaltlanması da sona ermekte. Paniçkovo (Çanakçı) ve Boyacılar mahallesi arası ve de Komuniga (Kuşallar) ile Poşevo arasındaki yol kesimlerine çakıl dökülmüştür.
Çernooçene Belediyesi, Çernooçene -Svobodinovo (Mürsemliler) -Çilik- Çernooçene -Dyadovsko (Dedeköy)-Yavorovo (Baş Viran)-Beli vir (Mındırağaç) -Draganovo (Şabanköy)-Minzuhar (Kalfalar)-Pçelarovo (Kovanlık)-Komuniga (Kuşallar)-Bezvodno (Susuz) yönünde bölgedeki en yoğun yollara ana tamirat yaptı.
Geçen sene içinde Çernooçene Belediyesi, yerleşim yerlerinin bayındırılmasını amaçlayan birkaç yapıya çeşitli miktarda para yatırımında bulundu. Yapay planlama inşasına hazırlık ve Çanakçı, Kuşallar, Pındıcak, Pryaporets (Bayraktar Mahalle) ve Jeleznik (Karademirköyü) köylerinde sokaklara çakıl dökülmesi bitmek üzeredir.DİĞER HABERLER