Kızıl Haç Teşkilatı’nın Gençlik Kolları, “Hepimize Görev Düşüyor” kampanyası başlatıyorÇarşamba, 07 Eylül 2011

Kızıl Haç Teşkilatı’nın Gençlik Kolları, “Hepimize Görev Düşüyor”  kampanyası başlatıyorBulgaristan Kızıl Haç Teşkilatı Gençlik Kolları bakıma muhtaç çocukların evlere kabul edilmelerini teşvik amacıyla ulusal gönüllü bilgi kampanyası başlattı. "Hepimize Görev Düşüyor" sloganıyla geçecek kampanyanın Burgas şehrinden başlayarak, 28 il merkezlerini ve ülkede 81 Belediyeyi kapsayacağı açıklandı. Kampanyada Bulgaristan Kızıl Haç Teşkilatı Gençlik Kollarından 1 300 gönüllü yer alacak. Kampanya, Sosyal Kurumları Terk eden Çocuklar ve Gençlere Hizmet ve Yardım Sağlama Programının bir parçası olarak, Veluks Vakfının mali desteğiyle ve Uluslararası Kızıl Haç ve Kızılay Federasyonu, Avrupa Alanı'nın partnerliğiyle gerçekleştirilmektedir.
Bulgaristan Kızıl Haç Teşkilatı Gençlik Kolları kampanyayı ayrı ayrı yerlerde bakıma muhtaç çocukların evlere kabul edilmeleri davası için çalışan 80 teşkilat ve kurumların partnerliği ve ortak çabalarıyla hazırlamıştır. Teşkilatın amacı ise, bakıma muhtaç çocuk ve gençlere karşı kamunun maksimum duyarlılık ve sorumluluk göstermesini başarmaktır. Şu ana kadar kampanyayı yansıtmak için 100'den fazla bölgesel ve elektronik medyalar hazır olduklarını ifade etmişler.
Kampanyanın faydalı olması için Kızıl Haç'tan 300'den fazla genç gönüllü bakım hizmeti eğitimi almışlardır. Bu eğitim kurslarını Bulgaristan Kızıl Haç teşkilatının danışmanları ve görevli uzmanları ve partner teşkilatlardan bakım hizmeti konularında profesyonel kişilerin gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.DİĞER HABERLER