Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Vali Tauşanova, Hasan Azis’in yeni 9 seçim sandığı açılması kararını değiştirdi

Vali Tauşanova, Hasan Azis’in yeni 9 seçim sandığı açılması kararını değiştirdi

09 Eylül 2011

Dün de Kırcaali Haber’in bildirdiği gibi, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis önümüzdeki Cumhurbaşkanı ve Yerel Seçimlerde seçmenlerin sayısının 1000’den fazla olduğu için 9 yerleşim yerinde bir tane daha seçim sandığı açılması kararı çıkartmıştı. Ancak Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova, Belediye Başkanının kararını değiştirerek, 9 yerleşim yerinde değil de, sadece 3 yerleşim yerinde ek sandık açılmasına izin verdi.
Kırcaali Belediye İdaresi, Vişegrad (Hisarüstü), Ayrovo (Ramişköy), Opılçensko (Hacımehmetler), Rani List (Işıklar), Gluhar (Sağırlar) , Stremtsi (Göklemezler) , Şiroko Pole (Sürmenler), Nevestino (Büyükdere) ve Most (Köprülü) köylerinde birer sandık daha koyulmasını karar almıştı. Çünkü Seçim Yasasında yapılan değişikliklere göre, her 1000 seçmene bir seçim sandığı açılması gerekiyor. Bu köylerde oy kullanacak seçmenlerin bu sayıyı aştıkları tespit edilmiştir.
Hasan Azis, Valinin müdahale ederek, kararı değiştirmesini şöyle yorumladı: “Seçmenlerin 1000’den fazla olması durumunda kanun ek seçim seksiyonu açmaya hak tanıyor. Bizler de bundan yararlanmak istedik, çünkü şu ana kadar edindiğimiz deneyim bir seksiyonda binden fazla insanın oyunu kullanması zor olduğunu ve seçim gününün uzadığını gösterdi”.
Başkan Azis, “Bu kararı mahkemeye verebilirdik ve davayı kazanacaktık. Fakat daha sonra tekrar emir çıkartmam gerekecekti, o gene değiştirilecekti ve bu senaryonun sonu gelmeyecekti. Böylece seçim listelerini alamayacaktık ve 23 Ekimde yapılacak seçimlere katılamayacaktık. Bu ise, daha sonra Kırcaali Belediyesinde kısmi seçim yapılmasını gerektirecekti” diye açıkladı. Hasan Azis bu sebepten dolayı Yerel Yönetimin Vali Tauşanova’nın kararını kabul ettiğini belirtti. Başkan’ın ifadesine göre, bu kararla Kırcaali İl İdaresi, seçimlerin iyi organize edilmesini engellemektedir.
Hasan Azis, “Belki de bunu amaçlıyorlar?” dedi ve “Biz artık yedinci kez seçim yapıyoruz, onlar ise yeni yeni bunu öğreniyorlar” diye Kırcaali Valisine yönelik bir göndermede bulundu.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS