Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
14 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Alman Bakan Maria Böhmer, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Yurtnaç’ı ziyaret etti

Alman Bakan Maria Böhmer, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Yurtnaç’ı ziyaret etti

13 Eylül 2011

Almanya Göç, Mülteciler ve Entegrasyon Bakanı Maria Böhmer, beraberinde milletvekili ve gazetecilerden oluşan kalabalık bir heyetle birlikte Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç’ı ziyaret etti.
Yurtnaç'ı makamında ziyaret eden Böhmer, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Türkiye'den uzun yıllar önce göç eden insanların Almanya'yı vatan edindiklerini belirten Böhmer, ülkesinde göçmenlerin entegrasyonuna yönelik olumlu gelişmeler yaşandığını söyledi. İki ülke arasındaki işbirliğinin olumlu ilerlemesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Böhmer, göçmenlerin, Almanya'nın gelişiminde büyük katkısı olduğunu ifade etti.
Böhmer, Almanya'daki göçmenlerin dil, eğitim gibi konularda entegrasyonunun sağlanması için yapılması gerekenler olduğuna da işaret ederek, geleceği olumlu yönde şekillendirmek için iki ülkenin işbirliği içerisinde olması gerektiğine dikkati çekti.

Başkan Yurtnaç ise, yıllar önce Türkiye'den Almanya'ya göç edenlerin bugün bu ülkede başarılı örnek oluşturduklarını belirtti. 155 ülkede 6 milyon Türk'ün yaşadığını bildiren Yurtnaç, bu insanların yaşadıkları ülkeye uyum sağlamalarını çok önemsediklerini, bulundukları ülkenin dilini öğrenmeleri için yönlendirdiklerini bildirdi. Başkan Kemal Yurtnaç, vatandaşlık bağıyla, kimlik ve kültür bağı arasındaki farkı vurgulayarak, vatandaşlığın, bağlı olunan ülkenin kurallarına uyumu gerektirdiğini, kimliğin ise, kişinin dili, dini, örfü ve hangi kültüre ait olduğunu ihtiva ettiğini ifade etti. Kurum olarak bu iki konuyu önemsediklerini ve bunlar çalışacaklarını söyledi. Almanya’daki vatandaşlarımızın insan hakları doğrultusunda huzurlu, güvenli bir yaşam sürdürmesini istiyoruz diyen Başkan Yurtnaç, “50. Yıl birlikteliği artırmak için önemli bir fırsattır ve biz bu fırsatı çeşitli programlarla destekliyoruz” dedi.

Görüşmenin ardından Alman heyeti onuruna bir öğle yemeği verildi. Alman bakan yemekte, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın kurulmasının Almanya’daki Türkler açısından motive edici bir durum olduğunu ve kurumun imajının Almanya’da çok iyi olduğunu ifade etti. Almanya’daki Türklerin, yarım asır önce bu ülkeye misafir olarak gittiklerini, şimdi ise komşu olduklarını söyleyen Başkan Yurtnaç, göç ve entegrasyon politikalarının güvenlik bağlamında şekillendirilmemesini, konunun sosyal politikalar ekseninde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kurum ile işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyacaklarını belirten Bakan Böhmer, kendilerini yemekte ağırladığı için Başkan Yurtnaç’a teşekkür etti. Böhmer, yemekleri ve özellikle tatlıyı çok beğendiğini söyledi ve ekledi, “bizi böylesine baştan çıkarıcı bir tatlı ile uğurladığınız için teşekkürler”
Yurtnaç, ziyaretin ardından Böhmer’e Türk motifleriyle süslenmiş bir kolonya şişesi hediye etti.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS