Koşukavak Belediyesi ile Yunanistan’ın Kozlukebir Belediyesi arasında Çevre Okulu projesi için ikinci işbirliği protokolü imzalandıÇarşamba, 14 Eylül 2011

Koşukavak Belediyesi ile Yunanistan’ın Kozlukebir Belediyesi arasında Çevre Okulu projesi için ikinci işbirliği protokolü imzalandıKoşukavak Belediyesi, Avren köyünde AB destekli programla yapmak istediği Çevre Okulu projesi için 13 Eylül Salı günü Kozlukebir Belediyesi ile ikinci işbirliği protokolünü imzaladı.
Hatırlanacağı üzere Koşukavak Belediyesi bu projeyi hayata geçirebilmesi için komşu ülke Yunanistan'dan bir pilot belediyeyi programa dahil etmesi gerekiyordu. Bunun üzerine yetkililer ilk irtibarı kendilerine en yakın olan eski Hemetli Nahiyesi ile kurmuş ve ilişkiler belirli bir düzeye gelmişti. Ancak, Yunanistan'daki yerel seçimlerde nahiyenin Kozlukebir Belediyesi'ne bağlanması nedeniyle bu projeyle ilgili ilişkiler Kozlukebir Belediyesi ile devam etti.
Hemetli Nahiyesi'nden yeni belediyeye aktarılan bu proje ilk olarak 11 Şubat 2011 tarihinde Kozlukebir Belediye Meclisi'nde gündeme alındı, meclis üyeleri arasında tartışıldı ve işbirliğinin devam etmesi konusunda karar alındı.
Alınan bu kararın ardından Koşukavak Belediyesi yetkilileri 17 Şubat 2011 tarihinde yeni Kozlukebir Belediyesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi ve Çevre Okulu projesi hakkında belediyenin yeni yönetimini bilgilendirdi.
Bu ziyaretin ardından 4-5 Mayıs 2011 tarihleri arasında bu kez Kozlukebir Belediyesi yetkilileri Koşukavak Belediyesi'ni ziyaret ettiler. Yapılan ziyaret çerçevesinde projenin ilk işbirliği protokolü Koşukavak Belediyesi'nde imzalandı. Bu ziyarete Kozlukebir Belediyesi'nden Başkan Sayın İbrahim Şerif, Hemetli Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Aydın Başoğlu, Danışman Sayın Nikoliça Garçoni, belediye memurları Sayın Eleni Fotiadu ve Sayın Afanasia Karanika katıldı.
Çevre Okulu projesi için ikinci işbirliği protokolü ise 13 Eylül 2011 Salı günü bu kez Kozlukebir Belediyesi'nde imzalandı.
Salı günü belediyenin meclis salonunda gerçekleşen ve ikinci protokolün imzalandığı toplantılaya Kozlukebir Belediyesi'nden Başkan Sayın İbrahim Şerif, Meclis Başkanı Sayın Rıdvan Mustafa, Başkan Vekili ve Yardımcısı Aydın Başoğlu, Başkan Yardımcıları Muzaffer Süleyman ve Mehmet Nizam, Kamu Yararına Kalkınma Şirketi Başkanı Salih Ahmet ve belediye memurları katıldılar.
Koşukavak Belediyesi'nden ise Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Maria Hristozova, projenin Finansman Müdürü Sayın Atanaska Gineva ve belediyenin Avrupa Birliği Entegrasyon Bölümünde görevli Memur Sayın Aydın İmam katıldı.
Projenin tanıtımı Aydın İmam tarafından yapıldı ve daha sonra işbirliği protokolü imzalandı. 14 Eylül Çarşamba günü ise iki belediye yetkilileri Hemetli Nahiyesi'ni ziyaret ettiler.


DİĞER HABERLER