Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Krumovgrad, Cebel ve Kirkovo Belediyelerinde yeni eğitim yılı gerektiği gibi açıldı

Krumovgrad, Cebel ve Kirkovo Belediyelerinde yeni eğitim yılı gerektiği gibi açıldı

17 Eylül 2011

Yeni 2011-2012 eğitim yılı açılışında Krumovgrad Belediyesinde 10 okul öğrencilere kapısını açtı. Onların 159’u birinci sınıfa gidiyor. Birinci sınıf öğrencileri okulda başarılar dileğiyle birer masal kitabı aldılar. Strandjevo köyündeki “Aziz Kiril ve Metodius” İlköğretim Okulunda pencere çerçeveleri değiştiriliyor, binanın dış ısı yalıtımı yapılıyor. Okulun ana tamiratı için 273 538 Leva sağlanmıştır. Oreh köyündeki yeni muhtarlıkta yarımgün anaokulu açıldı. Tokaçka köyünde yarımgün anaokulunun bütün anaokuluna dönüştürüleceği binanın büyük tamiratı yapılıyor. Krumovgrad Belediye İdaresinden tamiratın 32 400 Levaya mal olduğunu bildirdiler.
Cebel (Şeyh Cuma) Belediyesinde bu eğitim yılında 83 öğrenci birinci sınıfa gidiyor.
Onlardan 62’si Cebel “Hristo Botev” Lisesinde okuyor. Diğerleri ise Rogozçe, Mişevsko, Ustren ve General Geşevo köyleri okullarında okuyacaklar. Belediyede birinci sınıf öğrencilerin sayısında yükselme gözleniyor. “Hristo Botev” Lisesinde geçen sene 2 sınıf vardı, şimdi ise üç olmuşlardır. Belediye İdaresinden, birinci sınıf öğrencilerin sayısının gelecek yılda da korunması için emek sarf ediyorlar. Geçen yıl Belediyede yukarki sınıflarda 616 öğrenci okuduğunu, şimdi ise 604 oldukları açıklandı. Cebel Belediyesinin tüm okullarında yenileme yapılmıştır.
Kirkovo (Kızılağaç) Belediyesinde geçen yıldan 40 daha fazla olarak 187 birinci sınıf öğrencisi sınıf odalarına ilk adımlarını attılar.
Kirkovo Belediye Başkanı Şükran İdriz her birine birer masal kitabı ve bir takım okul araç ve gereçleri hediye etti.
Bu eğitim yılında 8 Belediye okullarında ve profesyonel liselerinde toplam 2004 öğrenci okuyacak. Geçen eğitim yılında da öğrencilerin sayısının hemen hemen aynı olduğu belirtildi.
Okullarda kapatılan sınıf olmamıştır. Şükran İdriz, tüm ana okullara, okullara, öğrencilere ve öğretmenlere başarı dilediği tebrikname göndermiştir. Kirkovo Belediye İdaresinden, çocukların taşınılması için otobüsler kiralandığını, okullarda yemek yemeleri sağlandığını açıkladılar.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS