Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Turhan Gençoğlu: “Türk Azınlık Vakıflarına ait mülklerin verilmesini hem hukuki açıdan ve hem de bir insanlık görevi olarak bekliyoruz.”

Turhan Gençoğlu: “Türk Azınlık Vakıflarına ait mülklerin verilmesini hem hukuki açıdan ve hem de bir insanlık görevi olarak bekliyoruz.”

18 Eylül 2011

Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkanı Turhan Gençoğlu:
“Türk Azınlık Vakıflarına ait mülklerin verilmesini hem hukuki açıdan ve hem de bir insanlık görevi olarak bekliyoruz.” dedi.

17 Eylül 2011, Cumartesi günü Bursa Atatürk Stadı’nda bu yıl ikincisi düzenlenen
“2. Büyük Rumeli Balkan Şöleni”nde konuşma yapan Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkanı Turhan Gençoğlu; “Konfederasyonumuz bugün; son gelişmeler sonucu 36 ilde 9 Federasyon ve 143 dernekten oluşan, yurdumuzun diğer illerinde de çalışmalarını devam ettiren dev bir yapı haline gelmiştir.
23 Ekim 2011 Pazar günü Bulgaristan’da yerel seçimlerle birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacaktır. Gerek orada ve gerekse yurdumuzdaki soydaşlarımızın geleceği açısından, seçimlere katılımın çok önemli olduğunu özellikle belirtmek ve hatırlatmak isterim” dedi.

Gençoğlu, Tüm Dünyaya açık çağrı yaptı

Turhan Gençoğlu, yaptığı konuşmada azınlık hakları konusuna da değindi. Gençoğlu; “Geçtiğimiz günlerde hükümetimizce tüm dünyaya örnek olacak bir karar alındı, atılım yapıldı. Ülkemizdeki azınlık vakıflarına ait mülklerin kendilerine verilmesi yolunda bir uygulamaya gidildi. Bu olayın bizlere demokrasi dersi verme çabasında olan, sözde insan haklarını savunur görüntüsü veren, çoğu zaman gerçekleri görmekten kaçınan ve kulakları sağırlaşıp duymaz hale gelen toplumlara bir ders ve örnek olması gerekir. Başta Bulgaristan ve Yunanistan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Hırvatistan, Makedonya, Romanya, Kosova, Macaristan, Sırbistan, Karadağ’daki sayıları binleri aşan vakıflarımızın malları ile ilgili böyle bir kararın alınması en büyük temennimiz ve hakkımızdır, bunu bekliyoruz. Hem hukuki açıdan ve hem de bir insanlık görevi olarak biz bunu izleyeceğiz. Hem dünya kamuoyunu bilgilendirmek ve hem de uluslararası sivil toplum örgütlerini uyarmak ve harekete geçirmek için gereken girişimlerde bulunacağız.” dedi.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS