Bulgaristan’ın Selânik Konsolosu Vasil Valçev ani olarak Makas yolunu ziyaret etti



Çarşamba, 21 Eylül 2011

Bulgaristan’ın Selânik Konsolosu Vasil Valçev ani olarak Makas yolunu ziyaret ettiGümülcine'yi Kırcaali'ye bağlayacak Makas yolu Kasım ayında hazır olacak. Bulgaristan, cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimlerin yapılacağı 21 Ekim'e kadar yolun tamamlanması konusunda diplomatik baskı yapıyor.
Bulgaristan'ın Selânik Konsolosu Vasil Valçev ani olarak Gümülcine'yi Kırcaali'ye bağlayacak olan Makas yolunu ziyaret etti. Valçev'e Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Sekreteri Kosta Kaçimiga eşlik etti. Yolun Yunanistan tarafında son 2 km'ye gelindiği ve bazı noktalarda toprak kayması nedeniyle işlerin aksadığı belirtilmektedir. Yine 5 adet tüneldeki aydınlatmanın da hızla tamamlanmakta olduğu söylendi. Yolun Kasım ayı içinde bitebileceği de gelen haberler arasında. Oysa Bulgaristan tarafının yolun 21 Ekim'de yapılacak cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimlere kadar yetiştirilmesi konusunda ısrarcı olduğu gözlenmektedir.

Bulgaristan tarafı gümrük binasının yapımına da başladı. Bina bölgedeki coğrafik engellerden dolayı Bulgaristan tarafına yapılacak ve her iki ülke tarafından ortak kullanılacak.

İki ülke heyetini Bulgaristan tarafında karşılayan Kırcaali Valisi İvanka Tauşanova yol yapım çalışmalarından memnun olduklarını belirtti.

Kaynak: Haber ve fotoğraf yerel xronos gazetesinden alınmıştır.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER