Momçilgrad Belediye Meclis Başkanı Sunay Hasan, yeni dönemde vatandaşların daha aktif olmalarını dilediPerşembe, 22 Eylül 2011

Momçilgrad Belediye Meclis Başkanı Sunay Hasan, yeni dönemde vatandaşların daha aktif olmalarını dilediMomçilgrad (Mestanlı) Belediye Meclis Başkanı Müh. Sunay Hasan çarşamba günü gerçekleştirilen son oturumda Yerel Meclis Kurulu ve üyelerine geçen dönemde yaptıkları ortak çalışmalar için teşekkür etti ve bu işbirliğinden memnunluk duyduğunu ifade etti. Sayın Hasan, "Güçlü olmanızı, fikir sahibi olmanızı ve Momçilgrad vatandaşları ve kamu yararına daha büyük istekle ve hırsla çalışmanızı diliyorum" dedi.
Meclis Başkanı, "İlk önce 5-6 ay dönemin başında sıraya giremedik, çünkü yöneticileri aktifleştirmesi için muhalefet yeterli derecede aktif değildi" dedi, fakat ulusal çapta Momçilgrad Meclisinin çalışmasının son derece yüksek düzeyde olduğuna vurguladı. Meclis Kurulunun Momçilgrad İdaresine yönelttiği eleştirilerin yapıcı olduklarını belirtti. Bilindiği gibi Momçilgrad Meclisinin oturumları yerel TV kanalında yayınlanmaktadır. Sunay Hasan, Meclisin oturumlarından daha uzun süren daimi komisyonların oturumlarında yürütülen müzakerelerin yeterli derecede kamuoyuna tanıtılmamasını eksiklik olarak kaydetti.
Momçilgrad Meclis Kurulu Başkanı Sunay Hasan son oturumda, gelecek Meclis Kurulunun vatandaşların daha aktif olmaları için çalışması gerektiğine vurguladı. Sunay Hasan, Meclisin ve komisyonların oturumlarında vatandaşların da bulunarak, açıkça yaşadıkları problemleri ortaya atmalarıyla yerel yönetimin işine faydalı olacağını düşünüyor.
DİĞER HABERLER