Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, kamuoyuna çalışmalarını rapor etti

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, kamuoyuna çalışmalarını rapor etti

22 Eylül 2011

Ardino (Eğridere) Belediye Başkanı Resmi Murat, Ardinolular karşısında 2007-2011 Yönetim Programının icra edilmesini rapor etti.

Etkinlik 20 Eylül’de “Rodopska İskra” Hak Toplum Merkezinin tıklım tıklım dolan salonunda gerçekleşti. Resmi Murat, Belediye Dairesinin tüm müdürlüklerinin ayrıntılı olarak, faaliyetinin analizini tanıttı.

Belediye Başkanı, “Ardino ve Belediyenin sakinlerinin bir kere daha Hak ve Özgürlükler Hareketi Ardino İlçe Teşkilatının siyasi platformunda yer alan amaçlarla ve geçen dönemde gerçekleştirilen faaliyetlerle tanıştırılmanın demokratik ve dürüst bir tutum olduğunu düşünüyorum” dedi.

Başkan, 2007-2011 Yönetim Programında öngördüğü amaçlar ve önceliklerin 2013 yılına kadar Ardino Belediyesi Geliştirme Planı ile de doğru doğruya ilgili olarak, vatandaşlara verilen hizmetlerin genişletilmesinin ve kalitenin yükseltilmesine yönelik Belediye Dairesinin idari kapasitesinin iyileştirilmesini ve güçlendirilmesini amaçladığını paylaştı.

Belediyede kamu hizmetlerinin yasallık, şeffaflık ve erişebilirlik prensipleri doğrultusunda sağlanması için bir sistemin yürürlüğe sokulduğu ortaya çıktı. Resmi Murat, Belediye bütçesinin gelir ve gider kısmının her ayrı yıl için genelleştirilmesini yaptı.

Resmi Murat, “Yeni dönemde çalışmalarımda altyapının iyileştirilmesi ve su sektöründeki problemlerin çözümü önceliğim olacak. Bu alanlarda en çok projesi olan belediyeyiz” diye belirtti.

Başkan, şu ana kadar beraber çalıştığı idareye teşekkür etti.

Köy muhtarlarının adından Enyovçe muhtarı Nedko Uzunov, Belediye içindeki küçük yerleşim yerlerinin problemlerinin büyük bir kısmına da çözüm getirdiği için Resmi Murat’a teşekkür etti.

Ardino’da uzun yıllar öğretmenlik yapan Selahiddin Karabaşev, Ardino’nun enerji dolu, genç bir yöneticisi olduğunu ve potansiyelini gözler önüne sermesi için imkan bulması gerektiğini söyledi. Sayın Karabaşev, “Resmi Murat, ikinci dönem Belediye Başkanı olmaya doğru emin adımlarla yürüyor ve bizim onu desteklememiz gerekiyor” dedi.

Ardino’nun ileri gelen aydınlarından Hasan Sabri, Resmi Murat’ın 4 yıl önce Belediyenin tüm vatandaşlarının Belediye Başkanı olacağına söz verdiğini hatırlattı. Hasan Sabri, “Resmi Murat, Ardino’nun tarihinde her yıl toplumun ileri gelenleri karşısında işini rapor eden tek Belediye Başkanı” diye vurguladı.

Yaptığı konuşmada eski şoför Tahir Tahir, şimdiye kadar Ardino’nun birçok Belediye Başkanı olduğunu, fakat hiçbirisinin şimdiki Belediye Başkanı Resmi Murat’ın olduğu kadar gelişmesine katkıda bulunmadıklarını kaydetti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS