Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Yeni kurulan Sanayi Ürünler Pazarı Kırcaalilerin hizmetine açıldı

Yeni kurulan Sanayi Ürünler Pazarı Kırcaalilerin hizmetine açıldı

24 Eylül 2011

Bugün Kırcaali’nin dev Üreticiler Pazarı’nın kuzey kısmına kurulan Sanayi Ürünler Pazarı resmi olarak halkın hizmetine açıldı. Böylece Kırcaali Belediyesi, vatandaşların refahı için bir büyük adım daha attı. Açılışta Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis, Yardımcısı Müh. Nurcan Üseyin, Üreticiler Pazarının Müdürü Müh. Lütfi Ahmet, birçok Meclis üyesi, Belediye Dairesi memurları, köy muhtarları, yeni açılan Sanayi Pazarında bulunan dükkan sahipleri, pazarcılar ve çok sayıda vatandaşlar bulundu.
Sanayi Pazarının açılış töreni Kırcaali Kültür Evinde faaliyet gösteren Jana Stankova’nın iki Bulgar halk türküsü söylemesiyle başladı. Hemen ardından halk sanatçısı Mahmut Süleyman törenin sebebine uygun olarak ünlü Kırcaali’nin Pazarı türküsüyle herkesi selamladı.
İlk söz verilen Üreticiler Pazarının Müdürü Müh. Lütfi Ahmet, Sanayi Ürünler Pazarının inşaatında Kırcaali Belediye yönetimi ve Üreticiler Pazarı kuruluşunun yaşadığı problemleri hatırlattı. İnşaatın durdurulması girişiminde bulunan bazı siyasetçileri göz önüne getirerek, yeni seçilecek belediye yöneticilerinin Kırcaaliler için yapılacak başka altyapı projelerinde yardımcı olmazlarsa, hiç olmazsa engel olmamalarını diledi. Müh. Ahmet, yeni pazarın inşasının 4 Ağustos 2010 tarihinde başlanıldığına, fakat dört gün sonra Devlet Tarım Fonu tarafından durdurulduğuna dikkat çekti. Projenin tekrar 4 ay sonra 7 Aralık 2010 tarihinde temeli atılmıştı. Sayın Ahmet, böylece 75 günde icra edilmesi planlanan projenin hemen hemen 1 yıl geciktiğine vurguladı. Dolayısıyla Sanayi Ürünler Pazarının Kırcaalilerin hizmetine 1 yıl gecikmeyle açıldığını kaydetti. Müh. Lütfi Ahmet, tüm zorluklara rağmen projenin hayata geçirilmesi için Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis’in sarf ettiği çabanın altını çizerek, teşekkür etti. Üreticiler Pazarı kuruluşunun müdürü, ilerde de Kırcaali Belediyesi yönetimiyle yapılan bu faydalı işbirliğin süreceğinden ve Kırcaalilerin kendilerini Avrupalı hissetmelerinin sağlanacağından şüphesi olmadığını ifade etti.
Onun ardından Kırcaali Belediye yönetimi ve yeni dönem için Hak ve Özgürlükler Hareketinden tekrar aday gösterildiği için seçim kampanyası içinde bulunan Belediye Başkanı Hasan Azis adına Belediye Başkan Yardımcısı Müh. Nurcan Hüseyin, Kırcaalilerin yeni edinimlerini kutladı. Yaptığı kısa konuşmasında Nurcan Hüseyin, birçok zorluklar aşılarak kurulan Sanayi Ürünler Pazarı ile Kırcaali pazarının çehresinin şekillendirildiğini belirtti. Nurcan Hüseyin, Üreticiler Pazarı ve Sanayi Ürünler Pazarının kurulmasını, belediyenin son 8 yılda takip ettiği yatırım politikasının meyvesi olarak niteledi. Sayın Hüseyin, “Böylece kurulan Kırcaali Pazarı kompleksinin rahatça şehrin Avrupa yüzünü temsil ettiğini söyleyebiliriz. Bu yerde sadece Kırcaali bölgesinden değil, tüm ülkeden, hatta bize komşu ülkelerden ticaret adamlarının bir araya geleceklerine inanıyorum. Yeni yapı hepimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
Konuşmasından sonra Müh. Nurcan Hüseyin yeni yapının açılış şeridini kesmeye davet edildi, fakat o Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis’in büyük emeklerini göz ardı edemeyerek, onun da kendisine bu görevde eşlik etmesini rica etti.
Kırcaali’nin toplumsal ekonomi hayatını büyük ölçüde etkileyecek Sanayi Ürünler Pazarı, Kırcaali Belediye yönetimi ve Başkan Müh. Hasan Azis, Kırcaali Üreticiler Pazarı Kuruluşu, proje tasarımcıları ve mimarları, inşaat uzmanları ve işçilerinin emekleri sayesinde meydana getirilmiştir. Sanayi Ürünler Pazarı projesi, Doğu Rodoplar insanının geleceğine dönük gerçekleştirilen önemli bir projedir. Sanayi Ürünler Pazarının yapımında hafif metal konstrüksiyon ve termopanelden duvarlar kullanılmıştır. Proje esnasında toplam 354 metre kare üzerine 50 dükkan ve 110 metre kare alan kapsayan 4 büyük mağaza kurulmuştur. Üreticiler Pazarının kuzeyinde kurulan Sanayi Ürünler Pazarından başka, güneyinde de ek olarak gıda ürünleri, sanayi ürünler satılacak dükkanlar ve butikler kurulması planlanmaktadır. Böylece pazarın bağlantı kurulan bölgesi güncelleştirilecek ve estetik açıdan altyapı şekillendirilmiş ve tamamlanmış olacak.
Sanayi Ürünler Pazarı, Üreticiler Pazarının mimari tarzında toplam 912 metre kare üzerine kurulmuştur. Projenin tutarı 455 000 leva.
Sanayi Ürünler pazarının resmi açılışından sonra Sanayi Ürünler Pazarı kompleksinden dükkan satın alan pazarcılar, Müh. Hasan Azis’e inşasında çıkan sorunların çözümü için gösterdiği çabadan dolayı teşekkür ettiler. Ayrıca
Bir çok vatandaş da durumu fırsat bilerek, problemlerini paylaşmak için Hasan Azis ile sohbet ettiler.


Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS