Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad Belediyesinde “Şiddeti Önleme” konulu toplantı yapıldı

Momçilgrad Belediyesinde “Şiddeti Önleme” konulu toplantı yapıldı

03 Ekim 2011

Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesinde 29.09.2011 tarihinde “Kamu Destekleme Merkezi” projesi üzere “Şiddeti Önleme” konulu yuvarlak masa toplantısı gerçekleşti. Toplantı, Momçilgrad Belediye Başkanı Müh. Erdinç Hayrullah tarafından açıldı. Başkan, çocuklarla çalışan uzmanları selamladı ve onların şiddeti önleme ve şiddet vakalarında gösterdikleri aktivitelerden dolayı memnunluk ifade etti. Toplantıda, Momçilgrad, okullar, kreşler, Çocuk Koruma Ajansı, Çocuk Pedagoji Odası, Yerel On Sekiz ve On Altı Yaş Küçüklerin Anti sosyal Davranışlarına Karşı Mücadele Komisyonu, Kamu Destekleme Merkezi ve projenin gerçekleşmesinde ortak olan Ekip Vakfı temsilcileri bulundular.

Katılımcılara şiddetin özellikleri, şiddet türleri, şiddete yol açan etkenler, riskli gruplar ve önlem türleri tanıtıldı. Ayrıca onlar, şiddet kurbanları veya şiddet riskinde ve kritik müdahaledeki çocuklar vakaları işlerinde etkileşim için koordine mekanizmasıyla ve Kamu Destekleme Merkezinin şiddet önleme, şiddet kurbanı çocuklar ve aileleriyle çalışmalar alanında faaliyetiyle tanıştılar.

İlgili taraflar, konu üzerinde üç saat tartışmada bulundular ve şiddeti önlemek için yapılan ortak çalışmalarda belli başlı faaliyetler önerdiler.
Proje, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programının mali desteği ile, Avrupa Birliğinin Avrupa Sosyal Fonu tarafından finanse edilmektedir.

Kaynak: KırcaaliHaber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS