Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6591 Lv.
GBP GBP 2.1806 Lv.
TRL TRL 0.2255 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Eylül 2020
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat, Jıltuşa ve Padina halkıyla görüştü

Resmi Murat, Jıltuşa ve Padina halkıyla görüştü

03 Ekim 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketinin (HÖH) Ardino Belediye başkan adayı Resmi Murat Cumartesi günü Jıltuşa köyünde seçmenlerle yaptığı görüşmede, “Ardino’nun şimdiki yönetiminin açık bilinci ve sorumluluğu içerisinde ve diğer dönemde de yönetiminin vizyonuna sahip olarak karşınıza çıkıyorum” dedi. Onun beraberinde görüşmede Avrupa Birliği (AB) milletvekili Vladko Panayotov, HÖH Kırcaali milletvekili Necmi Ali ve HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İl Teşkilatı Başkanı Ahmed Habib hazır bulundular. Görüşmeye daha HÖH Yerel Meclis Üyeleri adaylarından oluşan büyük bir grup ve partinin Jıltuşa muhtar adayı Veselin Hristov katıldılar.

Resmi Murat, her zaman Belediyenin programını vatandaşların ihtiyaçlarına göre düzenlediğini vurguladı. Başkan, “Bizim önceliklerimiz, yönetme tarzımız hep aynı olacak ve önemli bir karar almadan önce hep size danışacağız. Belediye yönetimi tarafından yapılana değer verdiğinizi ve yapacağınız seçimle faydalı olabilecek insanları ve Belediyenin yönetimine hazır olanları tercih edeceğinizi düşünüyorum” diye ifade etti.

Eğitim alanında problemlere yönelik Resmi Murat, köyde eğitim yılının açılışında bulunduğunu ve o zaman velilerin ve gençlerin spor alanı gereksinimini ortaya koyduklarını ve kendisinin gelecek dönemde kurulmasını üstlendiğini, fakat bunu yapmak için Jıltuşalıların güvenini kazanması gerektiğini söyledi.

Vladko Panayotov, Jıltuşalıları 13 Ekimde Ruse’ye AB’nin Uyum Politikası Başkanı ile görüşmeye davet etti ve kendilerini ilgilendiren hayatı önem taşıyan tarım, tütün, mali yardımlar ve bölgenin gelişmesine yönelik soruları ona yöneltmelerini önerdi. AB milletvekili, Brüksel’e Avrupa Parlamentosuna Jıltuşa’nın bir grup temsilcilerini Avrupa’nın onların evinden bir parça olduğundan emin olmak için davet etmeye söz verdi.

Jıltuşalılar adına Stefan Başev, mevcut dönemde muhtarlık için yapılana teşekkür etti. O, toplantıda bulunanlara Resmi Murat’ın ulusal anlamda 2010 yılının Belediye Başkanı seçildiğini hatırlattı. Başev, “O kendini iyi bir yönetici olarak ispat etti ve ikinci dönem için bize onu desteklemek düşüyor” dedi.

Necmi Ali, Resmi Murat ile yapılan ortak çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Milletvekili, Resmi Murat’ın ve ekibinin tüm adaylığa açık operasyonel programları veya AB şemalarına peşin hazırlanan projeleri olduğunu paylaştı.

Pazar günü ise, Resmi Murat Padina köyündeki seçmenleriyle görüştü. Meclis Üyeleri adaylarından ilk on sırada bulunanlar ikinci dönem için Ardino Belediye Başkan adayına eşlik ettiler. Onlara ev sahipliği Padina muhtar adayı Kamil Kiçukov ve Padinalı Yerel Meclis Üyesi adayı Velin Donev yaptılar. Konuşmasının başında Resmi Muırat, HÖH Padina Yerel Kurulunun kendisini ikinci dönem Belediye Başkanı adayı gösterilmesi önerisi için teşekkür etti. Başkan, eğer güven kazanırsa, gelecek 4 yılda ekibinin işinde su sektöründeki altyapı projelerinin öncelik olacağını belirtti. Sayın Murat, “Padina köyü için hazır kanalizasyon ve kolektör projemiz var, fakat uygun prosedür açılmasını ve belirli şemaya göre onun finanse edilmesini sunmamızı bekliyoruz. Bu projeyi ben realize edebilirsem, çok memnun olacağım, çünkü böylece köyün büyük problemlerinden birini çözmüş olacağım” dedi.

Belediyedeki sağlık sektörünün durumuyla ilgili Resmi Murat, çok spekülasyonlar yapıldığını paylaştı. Başkan, “Tıp hizmetleri sunmak için Belediyenin para sağlaması angajmanı değil, çünkü bu görev Sağlık Bakanlığının ve ona bağlı Ulusal Sağlık Kasasına düşüyor. Bu yılın başında hastaneye para eksikliği yüzünden benim Meclis Kuruluna sunduğum öneri üzere hastanenin 100 000 Leva ile finanse edilmesinin tamamlanması onaylandı, daha sonraki aşamada ise hastanenin laboratuarlarına cihaz alınması için daha 112 000 leva sağlanması onaylandı.

Belediye, hastanenin ihtiyaçlarının karşılanması için 150 000 Leva kredi çekilmesine garantör oldu. Bu davranışlarımızla, vatandaşların tedavi görmek için Ardino hastanesinin tercih etmelerini istiyoruz” dedi.
Konuşmasının sonunda Başkan, Ardino kamuoyunun, Padinalılar dahi, 7 numarayla doğru seçim yapacağından emin olduğunu ifade etti.

HÖH’ten Padina muhtar adayı Kamil Kiçukov, eğer seçimi kazanırsa, insanlık ilkeleri doğrultusunda bilinçli olarak, Belediye Başkanı ile bir ekipte köyün altyapısı için çalışacağını söyledi. Aynı zamanda, Sayın Kiçukov, Padinalılara yerinde ve anında hizmet görmeleri için onların hizmetçisi olacağına söz verdi. Muhtar adayı, “Eğer 7 numaralı oy pusulasını seçerseniz, her vaat edilenin yerine getirileceğini garanti ediyorum” diye sözünü bitirdi.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 18 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:18 544
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:154
-Aktif Vaka Sayısı:4 404
-Toplam Vefat Sayısı:749
-Son 24 Saat Vefat Edenler:10

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS