Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH partisinin Momçilgrad Belediye Başkan adayı Akif Akif kimdir?

HÖH partisinin Momçilgrad Belediye Başkan adayı Akif Akif kimdir?

04 Ekim 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketinin Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkan adayı gösterdiği Akif Akif, Kırcaali ilinin en başarılı iş adamlarından biridir. 1965 yılında Momçilgrad kasabasında dünyaya göz açmıştır. Çocukluğunu doğduğu kasabada geçirmiş, eğitimini orada görmüştür. Evli ve iki kız babasıdır.

Akif Akif 1986-1989 yılları sırasında Stara Zagora’da yaşamış ve çalışmıştır, aynı zamanda Mimarlık ve Jeodezi okumuştur.

1989-1991 yıllarında ailesiyle beraber İsveç Krallığında 16 ay boyunca mülteci olmuştur.

1991 yılından beri Akif Akif çeşitli iş girişimlerinde bulunmuştur. Bu yıllarda hayatının dönüm noktalarını yaşamıştır ve başarıyı da görmüştür, başarısızlık da, fakat zamanla sağlam işletmelere sahip ciddi bir iş adamı olarak kendini ispatlamıştır. Ayrı ayrı girişimlerde bulunarak restorancılık, un ve un ürünleri üretimi ve satışı gibi ekonomiğin çeşitli sektörlerinde yatırım yapmıştır. Akif Akif, konut inşaatında ve otelcilikte realize ettiği yatırımlarla ciddi bir müteahhittir. Kendisi Momçilgrad yakınında bulunan ünlü Makas Otel Kompleksinin sahibidir.

Akif Akif'in, HÖH partisine karşı üstlendiği aktif siyasi angajmanları 1999 yılında başlıyor.
Gerek Yerel, gerek Parlamento, gerekse Cumhurbaşkanı Seçimlerinde hep partinin yanında olmuş, adaylarının kazanması için elinden geleni esirgememiştir. Son 8 yılda Akif Akif, HÖH’nden Momçilgrad Meclis Üyesi olmuş, Ulaşım Komisyonunun Başkanlığını yapmıştır.

Yerel Seçimlerde Momçilgrad Belediye Başkanlığı makamını kazanması, Momçilgrad kasabasının gelişiminde yeni bir ivme kazanmasına, problemlerin çözümüne yeni arayışlar içerisinde olmasına, yeni yaklaşım ve ekonomik atılım için daha güçlü enerjiye sahip olmasına şans verecek.

HÖH partisi onu Momçilgrad Belediye Başkan adayı göstermesiyle iş adamlarının daha büyük angajmanlar üstlenmeleri ve aktif olmaları mesajını veriyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS