Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
26 Ocak 2020
HABERLER » Kırcaali
Müh. Hasan Azis, Şiroko Pole’de, HÖH’nin seçim bürosunun açılışına katıldı

Müh. Hasan Azis, Şiroko Pole’de, HÖH’nin seçim bürosunun açılışına katıldı

05 Ekim 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketinin (HÖH) Kırcaali Belediye Başkan adayı Müh. Hasan Azis, dün akşam Şiroko Pole (Sürmenler) köyünde seçim bürosunun açılışında, gelecek Yerel Seçilerde HÖH partisini Kırcaali’de 10 siyasi örgütün desteklediğini vurguladı. Başkan, onların arasında Yeşil Parti, Evroroma, Gergyovden olduğunu, ayrıca partinin Madurlar Derneğinden de destek gördüğünü belirtti. Müh. Hasan Azis, iktidardaki GERB partisinin Kırcaali’de seçimleri kazanmak için çok büyük baskı uyguladığını öne sürdü. Başkan, “22 yıldır demokrasi içinde yaşıyoruz. Şu ana kadar hiç kimse tüm devlet makinesini bize karşı kullanmaya kalkışmadı” dedi. Sayın Azis, Kırcaali Belediye başkanı olarak 8 aday olduğunu ve seçimler ikinci tura giderse, onların kendisine karşı birleşeceklerini, bunun için de HÖH partisinin daha ilk turda seçimi kazanması gerektiğinin altını çizdi. Belediye Başkan adayı, GERB partisinin en zayıf yanı Kırcaali olduğunu öne sürerek, bunun şehrin hoşgörü sembolü olmasından ileri geldiğini savundu.

Büro açılışında resmi misafir olan HÖH milletvekili Necmi Ali de Hasan Azis’in düşüncelerini paylaştı. Milletvekili, HÖH partisinin 8 yıllık yönetiminde bölgedeki köyler için, totaliter iktidarın 50 yıl içinde yapmadıklarını yaptığını vurguladı. Sayın Ali, “Elimizde ne kadar mali araç varsa, hepsini bölgelerin gelişmesi için yatırım yaptık. Her alanda da kadrolar yetiştirdik” dedi. Milletvekili, GERB hükümetini Üçlü Koalisyonun yapmış olduklarıyla övündüğü için eleştirdi. Necmi Ali, “Aynı zamanda Kırcaali’nin alt yapısı için gerçekleştirilen projeleri durduruyorlar. Hasan Azis’e karşı yapılan bu denetimler neden?” diye devlet yöneticilerine sordu. Milletvekili, bunu Belediye Başkanını korkutmak için yaptıklarını öne sürerek, onun bu baskılara kendini kaptırmayarak, yeni dönem için Belediye Başkanı adayı olma cesaretinden dolayı kutladı. Necmi Ali, “Kendi parti çıkarları için mahkeme, savcılık, soruşturma gibi tüm devlet yönetim kurumlarını kullanıyorlar” dedi.
Milletvekili, GERB’in yetkisiz devlet yönetimi yüzünden emekli maaşlar için ayrılan mali araçların gelecek yıl Mayıs ayında biteceğini söyledi. Sayın Ali, “Erken Parlamento seçimi olmasını bekliyoruz. Bu yöneticilerin faydalı bir tutumu yok” diye kesin kanaat getirdi.
Milletvekili, HÖH partisi üyelerinin ve taraftarlarının birlik ve beraberlik içinde oy kullanmaları çağrısında bulundu. Necmi Ali, “Bizleri mahvetmeye çalışıyorlar, fakat başaramayacaklar. Bulgaristan etnik modelini biz yarattık ve biz onu koruyacağız” diye mesaj verdi.
Eskiden Şiroko Pole köyünden milletvekili adayı gösterilen Ahmed Hüseyin yaptığı duygusal konuşmada, GERB partisinin şu ana kadar görülmemiş baskısını ele aldı. Eski milletvekili, GERB’çiler %50 Belediyelerin iktidarını ele geçirerek, devletin yönetiminde kalmayı amaçladıklarını düşünüyor. Sayın Hüseyin, Avrupa Birliğinin seçimleri gözetlediğini ve GERB partisinin istediğini yapmasına izin vermeyeceğine uyardı. Ahmed Hüseyin, “GERB’in istediğini yapmasına izin vermeyelim” diye yerli halka seslendi.

Şiroko pole köyünden Meclis Üyesi adayı gösterilen Rasim Musa konuşmasında gençlerin daha yaşlıları dinleyip, oyunu HÖH partisi için kullanmaları çağrısında bulundu. O, eskiden Kırcaali Belediye Başkanı ve Meclis Kurulu Başkanı olduğu dönemlerde hayatın daha kolay olduğunu paylaştı. Sayın Musa, “Hepimiz daha güzel hayat istiyoruz. Bu hayatı ancak seçimleri kazanmakla sağlayabiliriz” dedi. O da parti üyelerinin birlik içinde olmaları gerektiğini düşünüyor. Meclis Üyesi adayı, “Bölünme zamanı değil. Bizleri bölmek GERB’in amacı. Problemlerimizi kendi aramızda çözmeliyiz. Birlikten güç doğar” diye öne sürdü.

Meclis üyesi adayı Hüseyin Ahmed, HÖH Meclis Üyesi adaylarının yetkililiklerine göre sıraya dizdirildiklerini belirtti. Listede hekimler, mühendisler, öğretmenler olduğu anlaşıldı.

Mustafa Ahmed, Ahmed Habib, Sevdiye Riza, Bayram Bayram, Elvan Gürkaş, Müzekki Ahmed, Niyazi Şakir, Musa Yusuf, Orhan Ömer. Toplantıda Meclis Üyesi adayı Raif Mustafa da bulundu. HÖH Şiroko Pole Sorumlusu Erol Kasim toplantıyı yönetti.

Yüksek düzeyde misafirlerin olması HÖH bürosunun açılışına büyük ilgi uyandırdı ve birçokları büroya giremediler. HÖH partisi 16 Ekim’de köyde büyük miting yapmayı öngörüyor.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Er 2011-10-06 00:01:55
berk sana mesaj var

http://www.kircaalihaber.com/?pid=5&id_news=7647
eski göçmen 2011-10-06 14:53:47
işte şiroko poleden mükemmel birlikberaberlikresmiköyümün insanları çalışkantütüncüsn rasim musa erolkasım vehasan azise başarılar dilerim o resimde eski lerden rahmetli kopreseci mustafa rahmetlifırıncıismailçeşmeciismailaşçırayimagayokjorodapçoçeşmeciömereçoooö selamlar allah başarılarını daim kılsın maaşallah resime
eski göçmen 2011-10-07 16:25:11
busabah btv seurettim canlı hasan abimizi kutlar başarılar dimdik onurlu osmanlı duruşu sergiledi dogru dürüst onurlu köpürlü evladı maaşallah seçimge başarılar dilerim bravo hasan abimize şiroko poleden saygılar

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS