Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH Belediye Başkan adayı Aydın Osman: “3-4 yıl sonra Çernooçene kasaba olabilir”

HÖH Belediye Başkan adayı Aydın Osman: “3-4 yıl sonra Çernooçene kasaba olabilir”

06 Ekim 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketinin Çernooçene (Karagözler) Belediye Başkan adayı Aydın Osman 1999 yılından beri Belediye’yi yönetiyor. Bundan önce ise iki dönem Belediye Başkan Yardımcısı makamında bulunmuştur. Sayın Osman, “3-4 yıl sonra Çernooçene köyünün kasabaya dönüştürülmesini konuşabiliriz, çünkü şu anda bizim ödevimiz köyün ayrı ayrı mahallelerini birleştirmek ve şehirleştirmek. Kanalizasyon, su tedariki, elektrik donanım gibi teknik altyapı artık hazır, öyle ki köyün kasabaya dönüştürülmesi yolunda gidiyoruz” diye öne sürdü.
Belediye Başkan adayı, “Çernooçene, bizim yıllar içinde yarattığımız bir ekip tarafından yönetiliyor. Bizim geçen zamanda yerleşim yerlerinin gelişimi, eğitim, sağlık, altyapı ile ilgili aldığımız kararlar bir dönemde, hatta iki dönemde çözülecek problemler değildi” diye belirtti. Aydın Osman, bunun sebebini çeşitli aşamalarda projelerin finanse edilmesinin Avrupa, ulusal, bundan önce ise uyum gibi çeşitli programların çeşitli şemaların uygulanmasına göre olduğundan ileri geldiğini düşünüyor. Başkan, “Bütün bunlardan benim yönetimim altında deneyim, zaman ve idare açısından son 12 yılda imkanlardan maksimum faydalanmaya çalıştık” dedi. Aydın Osman’ın ifadesine göre, ilk işi temel sorunlardan biri olan Çernooçene Belediyedeki çöplüğü yok etmek olmuş.

Belediye Başkan adayı, “Daha 2004 yılında diğer Belediyelerle beraber İSPA Programınca Bölgesel Katı Atıklar Deposu kurma projesini ele aldık. Diğer Belediyelerde yapılan değişikliklere rağmen bu proje üzerine çalışmaya devam ettik. Şu anda belki bizim Belediye en temiz Belediye, çünkü onda çöp deposu yok. Bu arada tüm atıkların Belediyeden Kırcaali’deki bölgesel atık deposuna taşınılmasını sağladık” diye vurguladı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS