Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali Belediye Başkan adaylarının yer aldığı “Misyon: Senin Seçimin” TV programında en büyük desteği Hasan Azis aldı

Kırcaali Belediye Başkan adaylarının yer aldığı “Misyon: Senin Seçimin” TV programında en büyük desteği Hasan Azis aldı

07 Ekim 2011

Dün akşam Kırcaali merkezinden TV7’in canlı yayınladığı gelecek Yerel Seçimlerle ilgili tartışma “Misyon: Senin Seçimin” programıyla yüzlerce vatandaşı bir araya topladı. Çeşitli partilerin taraftarları ellerinde bayrak ve pankartlarla Belediye Başkan adaylarını desteklediler. Onların arasında ellerinde parti ve Bulgaristan bayrağını dalgalandırarak stüdyo yerine Belediye Başkan adayı Hasan Azis ile gelen Hak ve Özgürlükler Hareketinin (HÖH) oldukça daha büyük ve aktif grubu dikkatleri üzerine çekti.

Programın sunucusu Nikolay Barekov’un karşısına Kırcaalilerin sorularını yanıtlamak üzere Kırcaali Belediye Başkan adayları HÖH’nin Müh. Hasan Azis, GERB’in İliya İliev, BSP’nin Milko Bagdasarov, Ataka’nın Nikolay Rıjev ve DSB’nin Radoslav Milev çıktılar. Aynı zamanda Belediye Başkan adaylarının daha çok genç taraftarları da stüdyonun iki tarafında yerlerini aldılar ve programda aktif rol oynadılar. Sıra geldiğinde Belediye Başkan adaylarına soru sordular, destek gösterisi yaptılar, rakiplerini boykot ettiler.

Program boyunca Kırcaali Belediye Başkan adaylarını tüm ülke içinden seyirciler sms göndererek desteklediler, her saniyede değişen sonuçlar ise ekrandan izlenildi.

Barekov, birçok kez Kırcaali’de yapılan programın bugüne kadar Bulgaristan’ın çeşitli şehirlerinde eşi benzeri görülmediğini söyledi ve olup biteni büyük siyasi şov olarak niteledi.

Vatandaşlar, Belediye Başkan adaylarına: GERB partisi neden Kırcaali’de sinema salonunu kapattı?, Asma Köprüsü neden hala onarılmış değil?, Su Aynası projesi gerekli mi?, Kırcaali Belediyesinde neden hala Seçim Sandık Komisyonları kurulmuş değil?, Milko Bagdasarov neden Hasan Azis’in avukatlığını yapıyor?, İliya İliev neden sattığı dönerler için makbuz çıkartmıyor?, Kırcaali’nin çevre sorunlarına çözüm bulunacak mı?, Seçimlerin manipüle edilmesi riski var mı?, Belediye Başkan adayları bölgede etnik hoşgörünün korunması için ne yapacaklar? gibi sorular yönelttiler.

Son derece rahat bir şekilde kendisine yöneltilen her soruyu gerektiği gibi cevaplayan Hasan Azis, en çok destek aldı ve rakiplerini gölgede bıraktı. Başkan canlı yayında, Kırcaali’de hala Seçim Sandık Komisyonlarının teşekkülü konusunda GERB partisiyle anlaşmaya varılamadığı için Seçimlerin yapılması riskte olduğu için kamuoyunu uyardı. Başkan adayı, böylece iktidar partinin güç kullanarak, Kırcaali’de doğru dürüst seçim yapılmasını engelleyerek, yerel iktidarı bu şekilde elde etmeye çalıştığını öne sürdü.
Program sunucularından Diyana Radeva mikrofonu soru sormak isteyen vatandaşların tümüne vermeye yetiştiremedi.

Seyirciler arasında bulunan GERB milletvekili Tsveta Karayançeva’nın Hasan Azis’e çeşitli suçlamalarda bulunması üzere HÖH milletvekili Necmi Ali’de programa katılarak, bu temelsiz suçlamaların GERB iktidarının güçsüzlüğünden ve devleti yönetme yetkisi olmadığından ileri geldiğini savundu.

Programdan sonra HÖH partisinin sadık genç üyeleri ve taraftarları Hasan Azis’in başarılı katılımı tebrik ettiler. Gençler, Kırcaali’nin en başarılı Belediye Başkanını Hasan Azis’i omuzlarında HÖH Merkez Belediye Seçim Bürosuna kadar taşıdılar.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS