Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Parlamento binasına sis bombalı saldırı

Parlamento binasına sis bombalı saldırı

07 Ekim 2011

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da parlamento binasının ana giriş kapısının önüne iki adet sis bombası atan bir kişi göz altına alındı.

İçişleri Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde parlamento binası önüne gelen kimliği açıklanmayan 35 yaşındaki bir erkek, giriş kapısının önüne iki adet sis bombası atarak kaçmaya çalıştı.

Duruma anında müdahale eden parlamento koruma görevlileri bombaları atan kişiyi kısa süre içinde yakaladı. Bombalı saldırganın örgüt bağlantılarının araştırıldığı bildirildi.

Olaydan kısa bir süre sonra yine parlamento binasının hemen yan tarafına bırakılmış, içinde uzaktan kumandalı patlayıcı olduğu tahmin edilen bir sırt çantası bulundu.

Fermuarın açık olan kısmından bir cep telefonu ve telefondan çıkan kabloların göründüğü sırt çantası bomba imha uzmanları tarafından uzaktan kumandalı robot ile kontrol altına alınarak incelenmek üzere polis laboratuvarına götürüldü.

İçişleri Bakanlığı ayrıca bu saban 112 acil yardım numarasını arayan bir kişinin Sofya Merkez Tren garında bomba bulunduğunu ihbar ettiğini de açıkladı.

Gara yollanan güvenlik ekipleri aramalarını sürdürürken, bekleme salonu polis tarafından boşaltıldı.

Sofya'da bir apartmanın önünde 8 kilogram TNT bulundu

Başkent Sofya'nın Vitoşa semtinde bir apartmanın ana giriş kapısının önünde 8 kilogram TNT tipi patlayıcı bulundu. İçişleri Bakanlığı basın merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, apartmanda dairesi olan ana muhalefet Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) milletvekili Penko Atanasov, şüpheli bulduğu bir çanta ve bir karton kutuyu fark ederek polise haber verdi.

Olay yerine gönderilen Örgütlü Suçlarla Mücadele Müdürlüğü (GDBOP) ekipleri, çantada ve kutuda 400'er gram kalıplar halinde TNT tipi toplam 8 kilogram patlayıcı buldu.

Bölgede yoğun güvenlik önlemleri alan polis, çevre binaların güvenlik kameralarının kayıtlarını inceleyerek patlayıcıyı bıraktığı tahmin edilen bir kişiyi göz altına aldı. Olay ile ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü bildirildi.

Kaynak: aa


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS