Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Soydaşların oy kullanmaları için her şey hazır

Soydaşların oy kullanmaları için her şey hazır

08 Ekim 2011

Bulgaristan’da 23 Ekim 2011 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Yerel seçimleri için Gebze Bölgesi’nde de hazırlık çalışmaları devam ediyor. Çünkü Gebze ve çevresinde de Türk vatandaşlığının yanı sıra Bulgaristan vatandaşı olarak bu ülkede oy kullanma hakkı bulunan binlerce soydaşımız yaşıyor. Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklama yapan Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gebze Şube başkanı İsmail Yılmaz, Gebze Bölgesi’nde de seçim sandıkları kurulacağını ve bu konudaki sandık kurullarının oluşturulduğunu söyledi. Bulgaristan Seçimleri için Gebze ve Çevresinde sandık kurulması için Gebze’den 1.200 imzalı dilekçe gönderilmesi sonucu Gebze’ye 2 Çayırova’ya 1 toplam 3 sandık kurulması kararı çıktığını ifade eden Başkan Yılmaz, “ Bizim başvurumuzdan dolayı Bulgaristan Sofya Yüksek Seçim Kurulu, 2’si Gebze Kroman Çelik İ.Ö.Okulu’na, birisi de Çayırova’ya olmak üzere 3 sandık kurulmasına karar ve onay verdi.

Darıca ilçesinde bulunan Bulgaristan vatandaşı kardeşlerimizin de bu sandıklarda oy kullanabileceklerini kaydeden Dernek Başkanı İsmail Yılmaz, 18 kişinin sandıklarda görevlendirildiğini, ayrıca Gebze İlçe ve Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüklerinin de seçim günü sandık ve çevresinde güvenlik önlemleri için bilgilendirildiklerini söyledi. Başkan Yılmaz, 23 Ekim’de yapılacak olan Bulgaristan seçimlerinde bölgemizdeki soydaşlarımızın yapılan yasa değişikliği için sadece Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanı Yardımcılığı için oy kullanacaklarını söyledi.


Resim: Gebze Balkan Türkleri'nde Başkan İsmail Yılmaz (soldan ikinci) başkanlığında seçimler için son değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kaynak: Yılmaz IŞIK-GEBZE/TÜRKİYE


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS