Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Çernooçene’de yapılan güreşlerde Zlatko İndjov başpehlivan oldu

Çernooçene’de yapılan güreşlerde Zlatko İndjov başpehlivan oldu

10 Ekim 2011

Zlatogradlı Stanko İndjov, cumartesi günü Çernooçene’de (Karagözler) düzenlenen güreş turnuvasında başpehlivan unvanını ve bir koç kazandı. Turnuva Çernooçene Belediyesi tarafından geleneksel sonbahar şenlikleri dahilinde düzenlendi. Turnuvada ikinci yeri Plovdiv’ten Gürses Üseyin, üçüncüyü ise Haskovo’dan Asen Tabakov kazandılar.

Yerel “İskra” stadında yapılan turnuvada 30’dan fazla erkek, genç ve çocuk yarıştılar. Halk tarafından güreşlere yoğun ilgi vardı. Güreşlerde Kırcaali, Plovdiv, Smolyan, Haskovo bölgelerinden pehlivanlar yer aldı. Özellikle Stremtsi’nin “Krepost” Güreş Kulübü güreşçilerinin yarışlarda gösterdiği performans derin izlenimler bıraktı.

Yarışmada dereceye giren pehlivanları bizzat Çernooçene Belediye Başkanı ve yeni dönem için Belediye Başkan adayı Aydın Osman tebrik etti. Başkanın, güreş oyunlarının gelenekselleşmesi için en büyük katkısı olmuştur.

Çernooçene “Zname Na Mira” Anaokulundan çocuklar, en küçüklerin bile yer aldığı heyecanlı müzik temsili sundular. Öğretmenlerinin yönetmenliğinde onlar büyük sevgiyle bayram programı hazırlamışlardı. Çocuklar, şiir okudular, çeşitli oyun sahnelerinde ve danslarda yer aldılar, şarkı söylediler. Anneler, çocuklarının yeteneklerine seviniyorlardı, seyirciler ise aralıksız gösterilerini alkışladılar.

Gelenek üzere her yıl Ekim ayının ikinci haftasında Çernooçene bir başka görünüm ediniyor. Bu defa da balon, oyuncak, şeker pamuğu ve patlamış mısır dolu alaca sergileriyle tüccarlar yerlerini aldılar. İki gün boyunca her şey ses kazandı, cazibeli atış meydanları ve atlıkarıncalar çocuk gülüşleriyle doldu.

Köy merkezinde kurulan bir orkestra çalgılarıyla bayram havasının ayakta kalmasını sağladı.


Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS