Künye E-gazete
 
KIRCAALÝ HABER
 15 YAŢINDA
DÖVÝZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arţiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kýrcaali
Hasan Azis, “Borovets” semtinde Ahmet Doğan’a hoşgörünün sembolünü hediye etti

Hasan Azis, “Borovets” semtinde Ahmet Doğan’a hoşgörünün sembolünü hediye etti

11 Ekim 2011

Bugün Kırcaali’de bulunan Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Dr. Ahmet Doğan ve beraberindeki parti yöneticileri, Kırcaali Belediye Başkan adayı Müh. Hasan Azis’in ve Kırcaali Meclis Üyesi adaylarının “Borovets” semtinin sakinleriyle görüşmelerinde hazır bulundular. HÖH partisinin yerel yönetim adaylarını desteklemek için daha buraya milletvekilleri Remzi Osman, Necmi Ali, Ünal Tasim, İskra Mihaylova ve Nigar Salim geldiler. Kırcaali’nin en başarılı Belediye Başkanı ve HÖH yöneticileri “Borovets” halkı tarafından şu ana kadar seçim görüşmelerinde görülmemiş büyük sevgiyle karşılandılar ve gelecek seçimler için onların tam güvenini alacaklarından emin oldular. Partinin daha çok genç sadık üyeleri ve taraftarları sık sık heyecanın doruğu sardığı anlarda “DPS (HÖH)” diye nara attılar.
HÖH “Borovets” Teşkilatı adına Müh. Hasan Azis, Dr. Ahmet Doğan’a hoşgörüyü sembolize eden bir cam heykelciği hediye etti. Başkan adayı, “Bu çok güzel bir şey, onun için emin ellerde olmalı. O camdan, o alaca, o güzel, fakat o aynı zamanda kırılabilen bir şey, onun için etnik barışı korumasını bilen birinin emin ellerinde olmalı” diye mesaj verdi.

Dr. Ahmet Doğan kendi tarafından, son 20 yılda, özellikle seçimler öncesi “Borovets” semtini ziyaret etme fırsatını bulduğunu belirtti. HÖH lideri, “Siz çok hoşsunuz ve kimlik sahibisiniz. Her zaman sizleri görmeye gelmişimdir. O zamanlarda bu gördüğümüz gençler hala dünyada yoktu, onlara özellikle bu enerjiyi korumalarını diliyorum. Buraya beni getiren ikinci neden ise, sizlerin nabzından ve gözlerinizde gördüklerimden hissettiklerim. Kırcaali Belediye Başkan seçimlerinin sonuçları size bağlı. Bizim başarılı Belediye Başkanımız üçüncü dönem için “Borovets” semtini, Kırcaali ve bölgeyi temsil edecek. Sizleri seferber olmaya davet ediyorum ki, daha ilk turda kesin zafer kazanalım. Sizlerde her hangi bir korku varsa, ondan sıyrılın, çünkü biz daima beraberiz” diye çağrıda bulundu.
Başkan Azis konuşmasında, “Biz sizlerle 4 veya 8 yıldan beri değil, 20 yıldır beraberiz. Bu tek bir şeyi gösteriyor ki, gelecek 200 yılda da beraber olacağız. Son 10 yılda, bizim liderden başka, başka partinin lideri bu semte geldi mi, bir düşünün. Biz buraya otomobilsiz ve polissiz geliyoruz ve “Borovets”te rahatça dolaşabiliyoruz. Katunitsa köyünde etnik çatışmalar olduğu zaman, biz “Borovets” semtinde 3 saat bulunduk ve buradaki insanların problemlerini, sıkıntılarını öğrenmeye çalıştık. Başka hangi parti temsilcileri bunu yaptılar?” diye retorik soru yöneltti.
Başkan Azis, “”Borovets” semtinin bir kısmında bizim yerine getiremediğimiz temel ihtiyaçlar var. Semtin yarısında kanalizasyon ve yollar yapılmıştır, ana sokakların birine su borusu getirilmemiş, suyu yoktur” dedi. Başkan adayı, fakat 10 güne kadar “Morava” sokağının sakinlerinin evinde de su olacağını vaat etti. Hasan Azis, “GERB temsilcileri olan “Su ve Kanalizasyon” kuruluşunun yöneticileri “Morava” sokağında seçimlere kadar su olmayacağını söylediklerini duydum. Bense, başka bir şey söylüyorum ki, pompa istasyonları monte edilecek ve 22-23 Ekim’e doğru su olacak” diye kesin kanaat getirdi.

HÖH Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, Hasan Azis’in en başarılı Belediye Başkanı olduğunu öne sürdü. Sayın Mestan, “Mademki, bunu “Borovets” halkı da söylüyor, demek ki, Kırcaali’de seçimleri HÖH kazanacak. Bizim başka bir amacımız da var. GERB ve onu destekleyen ırkçı Ataka partisini iktidardan düşürmek zorundayız” diye vurguladı. Lütfi Mestan, “Bunu yapmanın tek silahı oy pusulası. 23 Ekim’de aklımızla ve kalbimizle oyumuzu kullanalım, çünkü Katunitsa olaylarından sonra Bulgaristan artık aynısı değil. Demokrasinin iktidara gelmesi için bizleri ezen güç kullanarak devleti yöneten hükümeti iktidardan düşürme zamanı geldi” diye belirtti.

Onun ardından seçim kampanyası mitinginde “Borovets” diğer Genel Başkan Yardımcıları Hristo Biserov, Prof. Aliosman İmamov, milletvekili Remzi Osman konuşma yaptılar. Kırcaali Meclis Üyesi adayları Ehliman Çoban ve Müzekki Ahmet de “Borovets” halkının oylarını HÖH’e vermeleri için seslendiler.
HÖH Kırcaali Meclis Üyesi adaylarından “Borovets” semtinin temsilcisi İbrahim Hüseyin kalabalık adına Dr. Ahmet Doğan’a, Müh. Azis’e ve tüm misafirlere “Hoş geldiniz! Bize saygı duyup, buraya geldiğiniz için çok sağ olun!” dedi. Genç Meclis Üyesi adayı, “Biz her zaman birlik beraberlik içinde tüm seçimleri kazandık, şimdi de aynı şekilde seçimleri kazanacağız. “Borovets” semti için de elimizden geleni yapacağız. HÖH ile beraber olursak, daima kazanacağız” diye seçmenlere seslendi.

Hasan Azis, mitingin sonunda HÖH’nin yerli etkin üyelerinin arasına girerek, attığı naralara katıldı. “Borovets” sakinleri yerel “Şen Kardeşler” orkestrasının solisti Ridvan Esen’in söylediği “Hepimiz Kardeşiz” şarkısıyla misafirleri selamladılar.

Buradan HÖH’nin seçim kampanyası otobüsü Entçets köyüne hareket etti. Oradaki seçmenlerle yapılan görüşmeden sonra Dr. Ahmet Doğan ve Müh. Hasan Azis akşamleyin “Oryantal” restoranında “Vızrojdentsi” semti sakinlerine gelecek dönem için Kırcaali’yi yönetme anlayışını tanıttılar.

Yarın ise Ahmet Doğan, gelecek seçimlerde Hasan Azis ve Meclis Üyesi adaylarını desteklemek için “Raketa” apartmanı önünde saat 17.00’de Kırcaalilerle görüşecek. Aynı akşam saat 19,00 da Opılçentsi’de mitinge katılacak. Saat 20,30’da Pomak temsilcileriyle görüşmeler tamamlanacak.


Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS