Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Müh. Hasan Azis, Kırcaali Belediyesi okullarından öğretmenler ve müdürlerle görüştü

Müh. Hasan Azis, Kırcaali Belediyesi okullarından öğretmenler ve müdürlerle görüştü

12 Ekim 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali Belediye Başkan adayı Müh. Hasan Azis ve Meclis Üyesi adayları Belediye sınırlarındaki okullardan öğretmenler ve müdürlerle görüştüler. Hasan Azis kalabalığa hitaben, “Daha 2003 yılında eğitimin bizim için önceliklerin başında olduğunu söylemiştik. Geçen 8 yılda eğitimin kalitesini artırmaya çalıştık. Eğitimle ilgili kararları sizlerle ve anne babalarla hep beraber aldık. Şu anda eğitim sistemi Kırcaali’de çok sabit durumda bulunuyor ve gelecek yıllarda da büyük değişiklikler olmasını beklemiyoruz” diye belirtti.

Belediye Başkan adayı, seçimlerde tekrar Kırcaalilerin güvenini kazanırsa, yönetim programının ana öncelikleri arasında eğitimin yer alacağını vurguladı. Hasan Azis’in ekibinin ödevlerinin okulların malzeme teknik yapısının ve bina fonunun iyileştirilmesi, bilgisayar kullanımının yaygınlaştırılması, teknoloji donanımın yenileştirilmesi, tüm okullarda yemekhane olmasının sağlanması ve yüksek okullarda eğitim gören başarılı öğrencilere burç sağlanması politikasına devam edilmesi olacağı açıklandı.

Müh. Azis, Belediyenin son iki dönemde bakımının tamamen belediyeye ait küçük okullarda sağlık odaları sağlamayı başardığını söyledi. Başkan adayı, “2008 yılında Kırcaali Belediyesinin sadece okulların bütçesini tamamlamak için 1,2 milyon Leva ayırmış olması eğitimin bizim odak noktamız olduğunun ciddi kanıtıdır” diye dile getirdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS