Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
10 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
HÖH Ardino Belediye Başkan adayı Resmi Murat, yerel hekimlerle görüştü

HÖH Ardino Belediye Başkan adayı Resmi Murat, yerel hekimlerle görüştü

12 Ekim 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketi Ardino (Eğridere) Belediye Başkan adayı Resmi Murat hekimlerle ve yardımcı personelle yaptığı görüşmede, “Ardino’nun hastanesini modernleştirmek için iki projeye sahibiz. Birisi artık Japonya Büyükelçiliğine, diğeri ise mali araçların sağlık ve eğitim sektöründe enerji etkinliği için kullanabilen Ekonomi Bakanlığına bağlı Ulusal Güvence Ekofonuna sunulmuştur” dedi. Ardino hastanesinde geçen görüşmede Meclis Üyesi adayları Sezgin Bayramov, Zülfiye İbramova, Mümün Djila, Şahin Bayramov, Rosen Kamburov ve Mümün Bekir ve de HÖH milletvekili Necmi Ali yer aldılar. Resmi Murat, hükümetin suçu Belediye yönetimine atarak, hastaneyi kapatması için elinden geleni yaptığını paylaştı. Sayın Murat, “Sağlık kurumunun mülkiyeti Belediyeye ait, fakat bakımı Ulusal Sağlık Kasasına aittir. Anayasaya göre, devlet vatandaşlara sağlık hizmetleri ve uygun tedavi yapılması angajımanını taşıyor” diye öne sürdü.
Başkan adayı, hastaneye yılda 800 000 Leva gerektiğini vurguladı. Boyko Borisov hükümetinin ise hastanenin faaliyetlerini 480 000 Levaya kadar sınırlandırdığı açıklandı. Hastanenin bu mali araçlarla bakıldığı, eksiği ise Belediyenin kapattığı anlaşıldı. Sayın Murat, “Bu durum teklifim üzere Meclis Kurulunun yılbaşında hastanenin hayatta kalması için 100 000 Leva ile finanse edilmesini onaylamasına zorladı. Belediye, hekimlerin maaşları için harcanılan 150 000 Levalık kredinin garantörü de oldu. Ek olarak, mikrobiyolojik ve patolojik laboratuarların donatımı için 112 000 Leva para sağlandı” diye açıkladı.
Ardino hastanesinin yöneticisi Dr. Kaloyan Persenski Resmi Murat’a şu ana kadar gösterdiği destekten dolayı teşekkür etti. Dr. Persenski, “Bu zor zamanlarda ilerde de beraber çalışacağımızı hissediyorum” diye ifade etti. Tıp doktoru, şu ana kadar Belediyenin sağladığı mali araçların ciddi miktarda olup, yeterli olmadığını belirtti. Şu anda tekrar mali sorunlarımız var ve sizden dileğim eğer imkan varsa, Belediyenin hastanenin kış sezonunda ısıtılması için daha mali araç sağlamasıdır” diye paylaştı. Onun ifadesinde göre, Bulgaristan’ın sağlık sistemi tamamen karışık ve hastanelere büyük engel yaratan klinik yolların ortadan kaldırılması gerekiyor.
Tıp personelinden Ardino hastanesinin geleceğiyle ilgili bir sürü soru yönetildi.
Resmi Murat, tedavi merkezinin hayatta kalması için iki yıl savaştığını ve savaşmaya devam edeceğini öne sürdü. Başkan adayı, fikirlerini gerçekleştirmek için seçimlerde onların desteğini istedi. Sayın Murat, “Projeler benim emeğim, onları realize edip, bitirmek bence fikirlerin sahibine düşüyor” diye ifade etti. Seçim görüşmesinden sonra Belediye Başkan adayı, hastanenin İç Hastalıklar Bölümündeki hastaların ziyaretinde bulundu.

Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Urdopların acı soğanı 2011-10-13 00:03:19
Karakaşi, kapani ve yakubilerle ilgili çok ilginç şeyler yazmıştım, fakat her nedense silmişler. Oysa kaynağa dayanan bilgilerdi ve Türkiye'de siyasi hayatı anlamak için olmazsa olmaz nitelikteydiler.
antioksidan-gırmızı soğan 2011-10-13 15:37:04
Bir deliyi ve Kurtuluş Savaşını yahudi eserimiş gibi gösteren adamın reklemını yapıp durma burda.

Boşuboşuna çırpınma yemezler!...
Urdopların acı soğanı 2011-10-13 20:18:30
İster ye ister yeme, beni ilgilendirmez. Zira akıl tutulmasına yakalanmış insana hiç kimse yardım edemez.

Yahudi eserimiş gibi gösterdiği yok, nereden çıkardın? Sabetayistlerin katkıları oldu diyor, ki doğrudur. Buna karşılık dinci ve Küçükömerciler Atatürk'ü dönme, cumhuriyeti de yahudi ingiliz komplosu olarak lanse ederler.

Oysa vaziyet tam tersidir; 1926 senesinde sabetaistler tasviye edilmişlerdir. Tasviye edilenlerden biri Adnan Menderesin büyük dayısı Doktor Nazım'dır. Fatin Rüştü Zorlu da ibrani kökenlidir.
antioksidan-gırmızı suvan 2011-10-14 00:02:19
''Şu Çılgın Türkler''İ okuda biraz moralin yerine gelsin.

Aslında senin yaşına ''Metal Fırtına'' serisi daha uygun sayılır.

İyisimi sen ''Metal Fırtına'' serisiyle başla moralini düzeltmeye...

Okuduğun o Allahsıslar varya,seni öyle bir komplekse sokmuşlarki KİA'dan beter olmuşun,her şeyimizi donmelere borçlu olduğumuzu sanıyon...

Ulan,senin taptığın yahudi karşıtıymış gibi görunen yahudi reklamcıları 1984-89 s.bulgarlar anamızı bellerken bulgaristan'a karşı tek kelime etmişler mi?

İşin gücün,nerde bizi duşman gibi gören kanıbozuklar var onların peşinden gitmek.
Urdopların acı soğanı 2011-10-14 09:35:38
Kıtr bilgilerle görüş oluşturmaya çalışıyorsunuz, sonunda çuallıyorsunuz tabi. Merak edip oluşan literatüre bakmıyorsunuz, TGRT ve Samanyolu takip etmekten gayrı yaptığınz bir şey yok malesef.

Esas Allahsızlar senin taptıkların din bezirganlarıdır. İsimlerimiz değiştirilirken iktidarda 12 eylül cuntası ve Özal vardı, bulgarlara onay verenler onlardır. Evren ve Özal. Ne zaman ki amerika komunizımla mücadele çerçevesinde olaya el koydu, ibrani orjinli evrenle kürt orjli özal harekete geçtiler.

Ne var ki bu destek hiç bir zaman milli olmadı, nitekim 1989 senesi gelip çattığında türklerin çıkarına hiç uymayan sınırları açma politikası uygulandı. Çünkü atlantik ötesi öyle buyurmuştu. Zarar gören türk varlığı oldu.

Sabetayistlere gelince, onlar sadece sağ partilerde yuvalanmıyorlar, her yerde yuvalanıyorlar. CHP'nin içinde de, eski işçi partisinin içinde de hep varlar. Onlar olayı deyim yerindeyse çift dokurcuna getiriyorlar. Amaçları, acı soğanları iktidardan uzak tutmak.

Şüphesiz şu çok açık söylenebilir: onlar için en etkili kamuflaj sa partilerdir. Dindar görünüm işlerine harika yarıyor.
Urdopların acı soğanı 2011-10-14 18:51:28
Soner Yalçın kaynak, fikir ve üslup bakımından konuyu araştıranların en zayıf olanıdır. Bilinen gerçekleri populer bir dille yazmış, kamuoyunun sabetayizım konusunda bilgienmesine katkı yapmıştır. Konuyu esas bilimsel derinlikte araştıran Yalçın Küçük ve bazı yabancı müeliflerdir.

Senin "efendi"yi dahi okuduğundan şüpheliyim. Ezbere konuştuğun çok belli oluyor. O methetiğin kanallar yalana ve kışkırtmaya dayalı haberler yapmaktadır., suçludurlar.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS