Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan'da ırkçılığa karşı anlamlı konser. Kibariye, Kırcaali'yi Roman havalarıyla coşturdu

Bulgaristan'da ırkçılığa karşı anlamlı konser. Kibariye, Kırcaali'yi Roman havalarıyla coşturdu

16 Ekim 2011

Ünlü şarkıcı Kibariye, Bulgaristan'da Roman vatandaşlara karşı özellikle son aylarda giderek artan ırkçılığa Kırcaali'de düzenlediği konserle anlamlı bir yanıt verdi.

Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (DPS-HÖH) ile Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin desteğinde düzenlenen konserde Kibariye ve orkestrası binlerce kişiyi Roman havalarıyla coşturdu.

Kibariye, Kırcaali Arena amfi tiyatrosunda yaklaşık 6000 kişinin izlediği konserde, Bulgaristan'da 23 Ekim'de cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte yapılacak yerel seçimler için HÖH adaylarına destek verdi.

Kibariye, şarkılarını söylemeye başlamadan önce HÖH Kırcaali belediye başkan adayı Hasan Azis ile HÖH Genel Başkan yardımcısı Lütfü Mestan ve HÖH Parlamento grubu başkan yardımcısı Remzi Osman'ı sahneye davet ederek, izleyicilerden seçimlerde HÖH'yi desteklemelerini istedi. Kibariye, "Unutmayın Pazar günü sandığa gittiğinizde 7 numaralı bültene evet işareti koyun" dedi.

Kibariye konserinde ağırlıklı olarak Roman şarkılarına yer vererek izleyicilerle birlikte bol bol göbek attı. Soğuk havaya rağmen yaklaşık iki saat süren konseri izleyenlerin büyük bir bölümünün Roman vatandaşlar olması dikkati çekti. Kibariye'ye büyük ilgi gösteren Roman vatandaşlar, şarkılara eşlik ederken adeta kendilerinden geçtiler.

Kibariye, konser sonrasında yaptığı açıklamada, Bulgaristan'a ilk kez geldiğini belirterek, "Böylesine büyük ilgi ve sevgi göreceğimi tahmin etmiyordum. Burayı çok sevdim. Tekrar gelmek isterim" diye konuştu.

Kaynak: aa


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS