Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaalili öğrenciler, Litvanya’da “Spor Sayesinde Sağlık” araştırmasını tanıttılar

Kırcaalili öğrenciler, Litvanya’da “Spor Sayesinde Sağlık” araştırmasını tanıttılar

19 Ekim 2011

Kısa bir zaman önce, Kırcaali “Kaptan Petko Voyvoda” Elektronik Teknik Lisesinden öğrenciler ve öğretmenler Litvanya’daki Komenski Programı üzere ortak geliştirilen “Sağlıklı Yaşamayı Öğrenelim” projesindeki partnerleriyle görüştüler. Heyet, okulun müdürü Müh. Petko Kuşlev, öğretmenleri İra Mihaylova, Yuliya Kovaçeva ve 12.sınıf öğrencileri Sali Ali ve Rufat Hasan tarafından yönetildi.
Görüşmenin amacı, “Spor Sayesinde Sağlık” konusunda elde edilen sonuçların ilan edilmesiydi. Bu yönde Kırcaaliler ülkeyi, şehri ve okulu temsil ettiler.
Onlar, 50 öğrenci, 10 veli ve 10 öğretmen arasında okulda ve işte fiziksel yoğunluk hakkında anket yaptılar. Sonuçlar, Litvanya, Letonya, Estonya, Avusturya, İtalya, Polonya ve Türkiye’deki partnerlerinin gençlerden okullarda aldığı cevaplarla karşılaştırıldı.
Fair play havasında geçen uluslararası mini spor olimpiyatı gerçekleştirildi. Sporun hayattaki rolü ve gençlerin sağlığı üzerindeki etkisi tartışması yapıldı. Görüşmelerden sonraki beklentiler ise, gençlerin sağlıklı yaşam hakkında bilgilerini artırmış olarak, sağlıklı yaşamalarını sürdürmektir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS