Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
20 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Pazar günü yapılacak Bulgaristan seçimleri için Türkiye’de hazırlıklar tamam

Pazar günü yapılacak Bulgaristan seçimleri için Türkiye’de hazırlıklar tamam

20 Ekim 2011

Bulgaristan’da bu hafta pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ilimizde oy kullanacak Bulgaristan Cumhuriyeti vatandaşı göçmenler için hazırlıklar tamamlandı. Kocaeli Valiliği bu konuda bir açıklama yaptı. Valilik, Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileri ve Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Dernekleri ile işbirliği yapıldığını, oy kullanılacak sandık yerleri ile alınan tedbirlerle ilgili bilgi verdi.
KOCAELİ’DE 4 SANDIK KURULACAK
Daha önceden de açıklandığı gibi Bulgaristan seçimleri için Kocaeli ilinde pazar günü oy verme işlemleri; Namık Kemal Lisesi (İZMİT), Kroman Çelik İlköğretim Okulu (GEBZE), Anadolu Teknik Lisesi (KÖRFEZ) ve Şekerpınar Hanife Soykan İlköğretim Okulu’nda (ÇAYIROVA) yapılacak. Bulgaristan Cumhuriyeti vatandaşlarının ilçelerden oy kullanılacak yerlere ulaşımının sağlanması amacıyla toplanılacak yerlerle ilgili bilginin ilçe kaymakamlıkları ile Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yetkililerinden alınabileceği hatırlatıldı.
SADECE GEBZE BÖLGESİNDE 3 BİN KİŞİ BEKLENİYOR
Balkan Türkleri Derneği Gebze Şube başkanı İsmail Yılmaz, bu konudaki tüm hazırlıkları tamamladıklarını ifade ederek, bölgemizde en az 3 bin soydaşımızın oy kullanmalarını beklediklerini ifade etti.

Kaynak: Yılmaz IŞIK


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS