Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
1 Kasım’da buğdayın müdahale alım fiyatlarınca satın alınmasına başlanacak

1 Kasım’da buğdayın müdahale alım fiyatlarınca satın alınmasına başlanacak

28 Ekim 2011

1 Kasım’da Avrupa Birliğinde (AB) tahıl ürünleri pazarının genel organizasyonuyla ilgili ekmeklik buğdayın müdahale alım fiyatlarına göre satın alınmasına başlanacak ve bu süreç 31 Mayıs 2012 tarihine kadar sürecek. Devlet Tarım Fonundan, “Müdahale konusu olacak buğdayın, minimum kalite istemlerine uymalı ve AB sınırları içindeki topraklarda elde edilmesi gerekli” diye bildirdiler. AB sınırlarında üretilen aynı cinsten ekmeklik buğday yığınlarına sahip kişiler, alım teklifinde bulunabilirler. Teklif edilen buğdayın miktarı 80 tondan daha az olmamalı ve taneler sağlıklı, temiz ve ticari kalitede olmalı. Teklif edilen buğday tüm AB üyesi ülkeleri için maksimum 3 milyon tondan fazla olamaz. Bu istem, sadece ekmeklik buğdayın müdahale alımı yapılan dönem için geçerlidir.
3 milyon tondan fazla buğday teklif edilmeye başlayan günden itibaren, 5 gün süre içinde Avrupa Komisyonu, aynı gün sunulan tüm tekliflerin azaltılmasını sağlayan düzgün kat sayısı dağılımı belirleme hakkına sahip. O günden sonra teklif edilen hiçbir miktarlarda buğday kabul edilmeyecek.
Tahılın alımına müdahale bu yıl da taban fiyat olarak tonuna 101,31 Avro durumunda yapılacak. Bu fiyat, Avro’nun Leva’ya göre 1 Avro 1.9558 tutarında hesap edilmiştir. Taban müdahale fiyatı, teklif edilen buğdayın özelliklerinde kalitesine ilişkin minimum istemlerden kaymalar olmasında düzeltilebilir. Bu fiyat, müdahale depolarına indirilmeden teslim edilen tahıl için geçerlidir ve katma değer vergisini içermez.
Müdahale alım teklifleri form doldurularak, Tarım Fonunun tüm il müdürlüklerine sunulur.
Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiler Tarım Fonunun www.dfz.bg adresindeki sitesinde bulunabilir.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS