Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7725 Lv.
GBP GBP 2.27 Lv.
TRL TRL 0.3079 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Aralık 2019
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan’ın yeni Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev oldu

Bulgaristan’ın yeni Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev oldu

30 Ekim 2011

Bulgaristan’da resmi olmayan sonuçlara göre cumhurbaşkanı seçimini iktidardaki GERB partisi’nin adayı Plevneliev kazandı.

Bulgaristan’da cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimlerin ikinci turu sona erdi. Resmi olmayan sonuçlara göre, iktidardaki GERB partisinin adayı eski Bölgesel Kalkınma Bakanı Rosen Plevneliev (47) ve Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı eski Adalet Bakanı Margarita Popova (55) seçimi kazandı.

Plevneliev ve Popova’nın başarısı, Sofya merkezindeki Ulusal Halk Sarayı’nda (NDK) kurulan uluslararası basın merkezinde şampanya patlatılarak kutlandı.

Henüz resmi olmayan sonuçlara göre Plevneliev–Popova ikilisi ikinci turda verilen oyların yüzde 55,3′ünü, ana muhalefet Bulgaristan Sosyalist Partisi’nin adayları olan eski Dışişleri Bakanı İvaylo Kalfin ve sinema oyuncusu Stefan Danailov ise yüzde 44,7′sini aldı.

Üyelerin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (DPS–HÖH) verdiği desteğe rağmen iki aday arasında ilk turda belirlenen yaklaşık yüzde 11 oranındaki fark ikinci turda da korundu.

-Plevneliev ve Popova-

Başbakan Boyko Borisov’un 2009 yılında kurduğu hükümette Bölgesel Kalkınma Bakanı olarak yer alan Plevneliev, seçim öncesinde yaptığı açıklamalarda ”cumhurbaşkanı olmak istemediğini” ısrarla söylemişti.
İktidardaki GERB partisine uzman olarak girerek, başarılı bir siyasi kariyer yapan bilişim teknolojiler uzmanı Plevneliev politikaya katılmadan önce işadamı olarak etkileyici bir kariyer yaptı. İşadamı olarak 6 milyon avroluk bir servet yapan Plevneliev, evli ve üç çocuk babası.

Seçim öncesi halka ve topluma açık bir politika sürdüreceğini bildiren Plevneliev, Türkiye’nin ve tüm Avrupa ülkelerinin Avrupa Birliği (AB) üyeliğini destekleyeceğini bildirmişti.

Devlet idari yapısında tecrübeli olan Plevneliev, bakan olarak çalışmalarında sorumluluk sahibi olduğu ve ekip içinde çalışabildiğini kanıtlamıştı. Plevneliev İngilizce ve Almanca konuşuyor.

Hukuk mezunu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Margarita Popova da 1981 yılında savcı olarak başladığı kariyerinden sonra Temmuz 2009′da Boyko Borisov hükümetinde Adalet Bakanı olarak görev aldı.

Evli ve iki çocuk sahibi Popova, hukuk alanındaki uzmanlığı ve ”tavizsiz profesyonel ilkelere sahip olması’ ile tanınıyor.

Plevneliev ve Popova Ocak 2012′de göreve başlayacak.

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


emir 2011-10-30 22:24:24
GERB'li dangalaklar Turk kelimesini bile kullanmiyor, onlarin agzindan sadece bulgar muslumanlar kelimeleri cikiyor. Durum boyle iken, kafasi karisik pomaklarin bir kisminin GERB'e oy vermesini az cok anlayabiliyorum, ama GERB'e oy veren bir Turk'un zihniyetini anlayabilmem mumkun degil.
fes 2011-10-30 23:04:27
Ahmet doğan'ın çalıp çalmadığını bilmiyorum, ama çalmış olsa bile buna sadece sevinirim; çünkü bulgarlardan çalmış olacak.
berk 2011-10-30 23:52:45
STRATEJİK GECEMİZ HAYROLA!

Türk Cumhurbaşkanı adayına HÖH ve BALGÖÇ'ün ağzına bakılarak oy verilmedi, Türk azınlığı bölecek dendi, 2 turda da Bulgar aday desteklendi, sizin istediğiniz gibi Türk Cumhurbaşkanı adayı %1 bile oy zor aldı yani Türk azınlığı sizin taptığınız kuklanın peşinden gitti.

İkinci turda oy versekte vermesekte fark etmez, 2 adayda Türk çıkarlarını korumayacak dedik, yok illa da illa Kalfin desteklenecek, strateji var dendi, Ahmet Doğan'dan iyi mi bileceksin dendi. Türk seçmenlerin %99 Kalfin'e destek verdi ikinci turda, aynı sizin istediğiniz gibi, ama Türk seçmen kitle olarak Kalfin'e destek verdiyse de olmadı, sorarım bu Türk seçmenlerin %99'unun Kalfin'e verdiği oy ne işe yaradı, tüm bu strateji yoksunu hesaplamalar için mi yaygara koparıp, Türk adayı hakaretlere boğup içinden çıkan bir Türk yerine, ispiyoncunun ağzıyla Bulgar adaya oy verdiniz. Tüm Türkler blok oy verdi, birileri GERB'in kaybedip hatta erken seçim hesapları yaparken GERB nerdeyse 2013'teki tek başına iktidarını daha da sağlamlaştırdı bu gece, topunuz HÖH ve BALGÖÇ ağzıyla Bulgar adayınıza oy basmanıza rağmen.

Ahmet Doğan strateji bilirdi, efsaneydi, bir numaraydı, zart zurt! Bildiği strateji Türk adayı görmezlikten gelip 2 Turda da Kalfin'e yamanmak ve 2 turun sonunda zokayı yutmak.

TÜRK AZINLIĞI OY GÜCÜNÜ GÖSTER, KENDİ PARTİNDE PATRONUN ÇİFTÇİ, EMEKÇİ, İŞÇİ, ÖĞRETMEN OLAN SİZLER OLDUĞUNU GÖSTER! DEĞİŞİM YOK DİYECEKLERSE, SİZ DE NAZİKÇE OZAMAN OY DA YOK DEYİN!

BU HAREKET ''AHMETSİZDE OLUR'' AMA ''TÜRKSÜZ'' OLMAZ.
fes 2011-10-31 08:17:05
Ne zokası yav; kendi kitlesini kotrol ettiğini, halk desteğinin taş gibi yerinde durduğunu göstersdi. Bu da bir başarıdır. Stratejejisi de gayet yerindeydi, fakat bulgar seçmenindeki eğilimler neticeyi engelledi. Bu gelişmelerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Bir şeyi eleştirirken zımni olarak tersinin doğru olduğunu söylersin. Bu itibarla, "Kalfin'i desteklemeyelim, Plevneliyev'i destekleyelim" deseydi glünç olurdu. Adamlar türklerle ortak karede bulunmak istemediklerini deklare etmşler, DPS'yi yok etmek için çeşitli planları devreye sokmuşlar ve hal böyleyken onlara yanaşmağa çalışmak akıl karı bir şey olmasa gerek.

DPS Bulgaristan ulusal partilerinden biri değil, azınlık partisidir. Her nekadar anayasa gereği ulusal parti olduklarını idda etseler de, filiyatta azınlık partis oluğunu herkes biliyor. Böyle bir partiyi seçmen cezalandırmasıyla terbiye etmeye kalkışırsan yok olursun. Parti marti orada kalmaz, Yunanistan'da olduğu gibi, bulagar ulusal partilerinin birinde bir iki sembolik milletvekiliyle yetinirsin o kadar.
yaşlı gırcalı 2011-10-31 11:03:09
Yalaka fes,milleti kandırmaya devam ediyor.Ulan eşek kafa,sen kimi kandırmaya çalışıyorsun.Yunanistanın nüfusu 10 milyon.Bulgaristanın nüfusu 7 milyon Yunanıstanda 65 bin türk yaşyor,,Bulgaristanda ise bir milyon türk yaşıyor.Her iki devlete bu rakamdan pomak gardaşlar hariç.lan yalancı,tabi ki Batı Tarakyalı gardaşlarımız nüfusuna göre 2/3 milletvekili çıkaracaklar. Ama onların,batı trakya türklerinin üç milletvekili,senin depeseli 33 milletvekilinden hakalma davasında daha büyük başarılara imza atıyorlar.anladın mık şimdi Doğanın yalaka başısı Fes.
berk 2011-10-31 13:07:16
Tüm olumsuz propagandaya rağmen Türk Cumhurbaşkanı adayına oy verenler ve tüm tavsiye ve yönlendirmelere rağmen 2 turda da Bulgar adaya oy vermeyenler, ajanın sözüyle satın alınamayacaklarını ve Türklüklerini kanıtlamışlardır!
Kircaalili. 2011-10-31 16:17:25
Arkadaslar bakiniz benim Gumulcine Selyanik ve Serez,de de akraabalarim var ben tum Gumulcine koylerini gezmis biriyim yasli gircali denen arkadasa sunu soyliyelyim Yunanistanda turk nufuzu 65 bin deyilde 160000nin ustunde bir rakamdir Bulgaristan turklerine bakarak fefkalya azdir amaa Turk dilini gaayet iyi konusma ve diini,vaazlari bakimindan irk ve aadetleri bakimindan naamus kúltúr bakimindan bizlerden binlerce daha ustunler ve kaliteliler ben dogrusuya vardigimda akraabalarimi buldun çok guzel karsilandim aksamlari geçvakitlere kadar deriin sohbetler ederler onlarda bizim bundan 70 yil onceleri olan sohpetlerin orada bu gun oldugunu gordum 70 yil dedigimde orayi ozamanlara goturmus degilin sozumun maksaadi suki gençlerin buyulerine karsi çok egimsel ve gayeten kulturlu davranisli olduklarini gordum yaani bizim insanlarimizin kulturleriyle kiyasladigimiz taktirde biz bir hiç yokmusuz gibi bunu neye baglamak istedigim gerçegi sudur ki Komunizim bizi kulturden etmis ve çoook yobazlastirmis bugun bizim gençlerimizin yuzde 99,u turkçeyle bulgarcayi karistiriyor gençlerimizin hemen hemen yuzde 80% ni bulgarca konusur diini unsurlarimizin ise yuzde 1-2% uzerinde ne yazik deyilmi. biz istersek 2 milyon olalim ne fark ederki biz bundan 20 yil sonra tamamen yokolacagizki Perperek papasi olsun Berk olson Fes olsun yasli Gircali olsun ben olayim bizden bir bok dahi olmaaz.geçenlerde Kircaalimize Tek Rumeli Tv.geldi ne oldu bizim soydaslar turkçeyi kekelercesine konusuyor bu nesil turkçeyi hiç bilmiyor e neolacak btme noktasinda deyimiyiz ya. Sayin Ahmed Doganin turkçe dili tamaamen kurumus yalniz ismi kalmis Birsey olmaaz ondanda oda bitmistir boyle giderse yakinda oda kaybolacak Lutvi Mestanin ailesi bulgar ondanda bir seycik olmaz yalniz ve yalniz birbirimizi oyaliyoruz baska birsey deyiliz.emiinimki meseleler bundan ibarettir arkadaslar NE MUTLU TURKUM DIYENE FAKAT YOK OLMANIN ESIGINDEYIZ MAGALESEF.Saygilar.
kırcaliliye 2011-10-31 17:44:10
KIRCALİLİ SENİN LIDERİNİN TOLBUHİN,DOBRİÇ ROMANLARINDAN OLDUĞUNU BİLMİYORMUYDUN.OHAA,KALK BAKALIM DERİN UYKULARDAN,SABAH OLDU.
Kıycaliden 2011-10-31 22:23:59
kırcaliliye adıyla yazan akadaşım, sizin oalada-kuzeyde duum nasıl Tüykçe konuşemisiz aanızda?
fes 2011-11-01 00:14:27
Doğan her şeye ramen başarılı olmuştur. S. Ş hainliği ortaya kabak gibi çıkmıştır. Ivır zıvır insanların etkisi sıfırdır., zira halkın onların dediklerini hiç dakkate almadığı bir defa daha ortaya çıkmıştır. Demek ajan majan laflarını kimsenin ciddiye aldığı yok. Biz haklı çıktık. Mücadeleden vaz geçmek yok.
İnteresa klati fesa. 2011-11-01 00:38:57
FESARSKİ,SENİN ve yahuta sizin ne kadar haklı olduğunuzu yakın tarih yargılayacaktır.İhanet çeteniz deşifre olmasına rağmen,BG.Türk milletini satmaya devam ediyorsunuz.SONUNUZ YAKINDIR.ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.
fes 2011-11-01 01:03:27
İktidarı kaybetti denemez çünkü seçimlerde oylarını ve milletvekili sayısını artırmıştır. İktidara ortak olamayışı BSP'nin zayıflamasındandır. Oylarını artırmış veya korumuş birine dünyanın hiç bir yerinde başarısız denmez.

Azınlık partilerinde oy vermeyerek cezalandırma yapıldığnda kimlik iddalarından da vaz geçmiş sayılırlar. Kuzey İrlanda'da bağımsızlıkçı katoliklerin kendi partileriden memnuniyetsizliklerini Birlikçi protestanlara oy vererek gözteremeyecekleri gibi mesela.

Diğer taraftan dünyanın normal ülkeşerinde azınlık mensupları daima sosyaldemokratlara daha yakın durmaktadırlar. İspanya buna güzel bir örnektir. Bask ve Katalan bölgelerinden sağ partiye oy çıkmaz, ama Zapateroya oy çıkar.

O adam türk değildir, ayrıca ruhunu satmış aşağlık bir kişiliğe sahiptir; ona oy niye verelim ki?
fes 2011-11-01 01:12:20
Türkler oyalanmayıp da ne yapacaklardı, vıstaniye falan mı yapacaklardı?

Bulgar partileri (BSP ve GERB) okul mokul vermiyorum lan dediklerinde DSP ne yapabilir mesela.

Avrupadan bulgarlara, türklere aldıkları ayrımcı tutumlarından dolayı hiç bir eleştiri gelimiyor, Türkiye'nin derdi başından aşmış, bu durumda vıstaniye çıkartabilir misin? Söyle.

Boş boş konuşmakla olnuyor o işler.
berk 2011-11-01 11:22:52
Valla bahsettiğim şey, hükümette olmamasıdır ki değildir, GERB yasaları çıkarıcak, Plevneliev onayı çakacak DPSsi de BSPsi de trene bakar gibi izleyecektir. Realite budur.

Azınlık partilerinde oy vermeyerek cezalandırmak kimlik iddiasından vazgeçmek anlamına asla gelmez, zaten AB'deki ciddi azınlıkların oy verdikleri birden fazla azınlık partisi vardır genelde, Bulgaristan'daki gibi tek değil.

Kuzey İrlanda örneği daha öncekiler gibi yine hiç olmamış, Kuzey İrlanda'da Katoliklerin birden fazla partisi vardır, birini beğenmediklerinde diğerine oy verirler ve kimse çıkıpta vay efendim, ajandır, bölücüdür bunlar, ikibaşlılık yaratıyor demez, saygı duyar ve bu iki Bağımsızlık yanlısı parti birbirini dengeler, tek parti olup burdaki tek liderin iki dudağının arasından çıkacak bir iki kelimeyle kimse kimseye öyle at oynatmaya izin vermez.

Kuzey İrlanda'da Meclisindeki Partiler;

Bağımsızlık yada İrlandayla birleşmeyi savunan Katolik kökenli İrlandalıların partileri:
Sein Fein
SDLP

Birleşlik Krallıkla bağlılığın devamını savunan ve Protestan İngiliz ve Scot kökenlilerin partileri;
Democratic Unionist Party
Ulster Unionist Party
Traditional Unionist Voice

Neymiş iki tarafında birden fazla temsilcisi varmış ki bunlar yalnız meclise girebilenler, giremeyenler de var daha. Bak kimse kimseyi ikinci partiyi, üçüncü partiyi kurdunuz bölücüsünüz diye suçlamıyormuş. Hani demokrasiyi daha iyi bilenler varya daha 20 yıldır serbest seçimlerin yapılabildiği bir ülkede.

İspanya'ya gelince Bask bölgesi ve Katalanya'nın sol partiye oy vermesi çıkar meselesi yoksa bir azınlık partisinin ve derneğinin liderinin ağzıyla illa da illa buna verilecek stratejisizliği değil, Sol Parti kaldırılan Bask Ve Katalanya özerkliğini ve otonomiyi yeniden kurdu bence bundan dolayı Sol parti kazanıyordur oyları, biz de ise Sol Parti bir hak kırıntısı vermesede bir lider, dernek direktifiyle sadece diğeri gelmesin diye oy veriliyor karşılığında da Türk azınlığı oy verdiği kazansa da kazanmasa da bir halt elde edemiyor, Strateji? He Rodoplarda buna Strateji deniyormuş, dünyada ise avanaklık.

Kimin ne kadar Türk olup olmadığını, ruhunu satıp satmadığını çok çok iyi biliyoruz, anavatınından bile bilgi sızdıran kişilerden haberimiz var.

DPS Türk azınlığın hakları konusunda birşeyler değil, hiçbirşey yapamıyor!

1- Zorla verilen isimlerin otomatikman silinmesi için önerge verdi mi, önergenin reddedilmesi ve iç hukuk yollarının tıkanması halinde AİHM gitti mi?

2- 1985-89 arasındaki kültürel asimilasyonda görev almış, politikayı şekillendirmiş, uygulamasında görev üstlenmiş, politikacılar, polisler, askerler, sivil memurların tespiti ve bu olaylarda yer aldıkları ölçüde cezalandırılması, yargılanması konusunda bir önerge verdi mi? önergenin reddedilmesi ve iç hukuk yollarının tüketilmesi halinde AİHM gitti mi? Farkındayım bunu yapması zor kendi içindeki adamların bazıları bile bu işte görev aldı, bilen bilir!

3- Devlet açmasa da, kendi bütçesinden özel olarak kurabileceği, Türk diliyle, Türk azınlığın tarihiyle ilgili enstitüler, kurumlar ve organizasyonlar kurabildi mi?

4- Türk azınlığın bilhassa yeni nesilin Türk dilinden kopmaması için Türkçe kitap, yayın ve birtakım materyallerin kolayca edinilmesi için Türk azınlığın resmi yayınevi vazifesini görebilecek bir yayınevi, dernek ya da bunların kurulumunda finans bakımından da olsa teşvik edici bir rol oynadımı?

GERB ve BSP hak vermiyormuşmuş, ne yapabilirmişmişik, geç bunları geç, azınlık politkası ve liderliği böyle derin proje, birikim ve vizyon gerektirir, Cebel'e gidip Marabalar demekle bu iş olmaz, sonra bu azınlık politik örgütü ve partisindeki çarpıkları görüp değişim istediğinde de hain, bölücü oluyorsun bu saçma sapan yapıyı savunanlar ise Türkçü oluyor, güldürmeyin kendinizi bize bu kadar.
akil popoda deyil kafada olur. 2011-11-01 14:28:22
Fesi Túrk dusmaani góren dostum bilki bulg turkleri úç çesitler Gagavuz turkleri hristiyanlar. Hanevi ve Alevi MuslumaanTúrkler yaani Sen hangilerindensin.
sorana 2011-11-01 17:49:51
Ben KARAMANOĞLU MEHMET BEYİN TORUNLARINDANIM.
Başka sorun varsa sorabilirsin.
fes 2011-11-02 00:09:14
Trene bakar gibi izleyecekler de, sen ve ve kankaların bu sürece destek verdiniz, bunu da unutma.

Kuzey irlanda'da şiddet kullanan illegal bir parti, bir de legal parti var. Türkiye'de olduğu gibi. Aslında legal partiyi kurduran da silaha sarılmış illegal partidir. Legaliteyi sadece bir araç olarak kulanıyorla.

Bizde bu mümkün grünmüyor; dışarıdan hiç kimse illegal bir oluşumu dsteklemez. Nokta. İknci parti kurma denemeleri oldu (adem kenan) ama bulgar yüksek mahkemesi aşılamadı.

Bir iki diye sıraladığın soruların tamamı denendi, ancak batı güçlerinden hiç bir destek gelmediğinde sonuç sıfır oldu.

AİHM' gidilebilesi için iç hukuk yolları tüketilmesi gerek; bulgar mahkemeleri davaları sonuçlandırmıyor, duruşmaları çıkmaz ayın çarşambasına erteliyip duruyorlar.

Maalesef, lafla peynir gemisi yürümüyor.
berk 2011-11-02 10:28:06
(Trene bakar gibi izleyecekler de, sen ve ve kankaların bu sürece destek verdiniz, bunu da unutma.)

Valla ben Türk olarak hür irademle, Türk adaya oy verdim ve 1.Turda verdiğim bir oy, sonucu 2.Turda belli olan bir seçimi nasıl etkiledi bilemedim? Tanrı beyni verdikten sonra yanında nasıl kullanılacağı ile ilgili sana prospektüs bilgisi bırakmamış mı?

Kendi soydaşlarını ispiyonlayan, bir çok Türk önderini katakulleye getiren, anavatanından bilgi sızdıran birinin direktifiyle kimseye hele ki bir Bulgar adaya oy vermedim. Siz bu ikiyüzlü satışa koyun sürüsü gibi destek verdiniz, çünkü size çoban tabela göstermeliki sizde tabelaya göre hareket edesiniz ama demokrasi özgür bireylerin seçimidir.!

(Kuzey irlanda'da şiddet kullanan illegal bir parti, bir de legal parti var. Türkiye'de olduğu gibi. Aslında legal partiyi kurduran da silaha sarılmış illegal partidir. Legaliteyi sadece bir araç olarak kulanıyorla.)

Kuzey İrlanda'da meclisinde Katoklik İrlandalıları temsil eden iki partide legaldir, kafadan sallamayalım ve uçmayalım. Kuzey İrlanda meclisinde İrlandalıları temsil eden 2 partinin, Türkiye örneğiyle ilgisi yok. Sinn Fein ve SDLP legal ve politik partilerdir, IRA yasadışı bir terör organizasyonudur.

(Bir iki diye sıraladığın soruların tamamı denendi, ancak batı güçlerinden hiç bir destek gelmediğinde sonuç sıfır oldu.)

1- Zorla verilen isimlerin otomatikman silinmesi için önerge verdi mi, önergenin reddedilmesi ve iç hukuk yollarının tıkanması halinde AİHM gitti mi?

2- 1985-89 arasındaki kültürel asimilasyonda görev almış, politikayı şekillendirmiş, uygulamasında görev üstlenmiş, politikacılar, polisler, askerler, sivil memurların tespiti ve bu olaylarda yer aldıkları ölçüde cezalandırılması, yargılanması konusunda bir önerge verdi mi? önergenin reddedilmesi ve iç hukuk yollarının tüketilmesi halinde AİHM gitti mi? Farkındayım bunu yapması zor kendi içindeki adamların bazıları bile bu işte görev aldı, bilen bilir!

3- Devlet açmasa da, kendi bütçesinden özel olarak kurabileceği, Türk diliyle, Türk azınlığın tarihiyle ilgili enstitüler, kurumlar ve organizasyonlar kurabildi mi?

4- Türk azınlığın bilhassa yeni nesilin Türk dilinden kopmaması için Türkçe kitap, yayın ve birtakım materyallerin kolayca edinilmesi için Türk azınlığın resmi yayınevi vazifesini görebilecek bir yayınevi, dernek ya da bunların kurulumunda finans bakımından da olsa teşvik edici bir rol oynadımı?

Bunların hiçbiri denenmedi, hatta senin kodamanların, aldıkları oyların hakkını verip, meclise gelip tek bir soru önergesi dahi veremediler bu konuda, ki bunların yapılması için Batı güçlerinin desteğne gerek yok, Türk azınlığın AB yasalarına göre tüm bunları bir yere yapma hakkı yasal olarak var ama bu yasal hakkı kullanacak vizyonda bir lider var mı? Ha O yok bak işte!

Türk azınlığın oylarıyla bir yere gelip, mal varlığı, kişisel çıkarları ve zenginliği yerine Türk azınlığının yerini sağlamlaştıracak kurum, yapı ve organizasyonlara para harcayacak dava adamı var mı? O hiç yok işte!

(AİHM' gidilebilesi için iç hukuk yolları tüketilmesi gerek; bulgar mahkemeleri davaları sonuçlandırmıyor, duruşmaları çıkmaz ayın çarşambasına erteliyip duruyorlar.)

Masal anlatmayı geç, mahkeme süreci kabul edilebilir süreleri aştığında da, hatta iç hukuk yoluna gitmeden direkt AİHM'ye gidilebiliyor. Giden var mı? O da yok işte!

(Maalesef, lafla peynir gemisi yürümüyor.)

Aynen 20 yıldır olduğu gibi lafla peynir gemisi yürümüyor, o lafı da Türkçe etse ona da razıyımda, o lafı bile Türkçe edemiyor.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS