Bulgaristan’da yeni bir adımSalı, 01 Kasım 2011

Bulgaristan’da yeni bir adımTürkiye İle Kültürel İlişkiler Derneği GÜNEŞ, Bulgaristan'ın yeni tarihinde ilk ve önemli bir adım atmıştır - 1 Kasım, Uyandırıcılar Milli Bayramında GÜNEŞ'İN Öğretmenler kolu kurulmuştur! Rusçuk merkez ve Vetovo/ Beyalan/, Slivo pole, Borovo / Obretenik/ ilçelerinden katılan - Türk Dili, Matematik, İngilizce ve İlkokul Branşlarında, 23 ve 53 yaşları arasında olan 15 öğretmen, yöremizde yaşayan Türklerin tarihinde yeni bir yol çizmektedir.
GÜNEŞ Derneği Başkanı Mecbure Efraimova kuruluş toplantısında ki konuşmasında, Bulgaristan Türklerinin tarihinde daha 20. asrın başında kurulan Öğretmenler Birliğinin birinci kurultayına ilk katılımlarını bildiren Rusçuk öğretmenleri, başta Ömer Lütfi olduğunu vurgulamıştır. Dedelerimizi örnek alarak ve onların yolunda devam ederek, yeni GÜNEŞ Öğretmenler Kulübü, Türk Kültürünü ve Türk Dilini, yöremizde ki örf adetlerimizi korumak ve yaşatmak amacı ile kurulmuştur.
Öğretmenler Kulübü üyelerinin ilk etkinliği - Kurban Bayram konseri, bir sonrakisi ise 21 Şubat - Uluslararası Anadili Günü olarak, gençlerin yeni fikirleri ve biraz daha yaşlı öğretmenlerin tecrübesini bir araya getirerek kutlanacaktır.
Öğretmen arkadaşlarımızın kutsal mesleğinde, zor şartlar altında olsa da, umut dolu ve başarılı günler dileriz!


DİĞER HABERLER