GERB partisi, Kırcaali Meclis Üyeleri kararına karşı bulunduğu şikâyetten vazgeçtiSalı, 01 Kasım 2011

GERB partisi, Kırcaali Meclis Üyeleri kararına karşı bulunduğu şikâyetten vazgeçti GERB partisinin bugün Kırcaali İdari Mahkemesine sunduğu Belediye Seçim Komisyonu'nun ilan ettiği Meclis Üyeleri kararının iptal edilmesini ve oy pusulalarının yeniden sayılmasını ısrar ettiği şikâyet dilekçesini geri aldığı açıklandı.

Aynı zamanda bugün Kırcaali İdari Mahkemesi, Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis'e karşı GERB partisi tarafından seçimlerin iptali için açılan davaya bakmaya başladı.

Mahkeme, Belediye Seçim Komisyonu tarafından ilan edilen Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis'in ve GERB'in adayı İliya İliev'in tüm 133 sandıkta aldıkları oyların ve geçersiz olanların yeniden sayımına karar verdi.

Oy pusulalarının sayımında davacı ve davalı ile ilgili tarafların da bulunması istenilmesi üzere mahkemeye gelen Hasan Azis davayı şöyle yorumladı: "Seçimler bizim için sona erdi. Eminim ki, seçimler tüm hür iradeye sahip Kırcaaliler için de sona ermiştir. Bugün mahkemede tanıtılan ihlaller sonuçları etkileyecek durumda değil, çünkü onlar anket tarzında ve hiçbir kanıt olmadan teori üzere yazılmışlardır. Bu tüm Kırcaalilerin ve yaptıkları seçime karşı bir saygısızlıktır. GERB'in parti disiplinini anlayamıyorum. Parti lideri Boyko Borisov'un, "HÖH'nin Kırcaali'de bizi yenmesi bir gerçek" dediği halde, aynı partiden Kırcaali milletvekili hareketleriyle liderinin tutumuna uymadığını gösteriyor".Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER