Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat resmi törenle göreve başladı

Resmi Murat resmi törenle göreve başladı

05 Kasım 2011

Yeniden Ardino (Eğridere) Belediye başkanı seçilen Resmi Murad ant içerek görevine başladı. Kendisine başkanlık mazbatasını Belediye Seçim Komisyonu Başkanı Tsvetomir Haciev sundu.

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH/DPS) listesinden yerel meclise seçilen en yaşlı üye Mümün Bekir geleneksel olarak ilk oturuma başkanlık yaptı. Başkan olarak ikinci dönemine başlayan Resmi Murat Bulgaristan Anayasası ve ülke kanunlarını yerine getireceğini ve Ardinoluların refahı için çalışacağına ant içti. Onunla beraber aynı andı yeni seçilen meclis üyeleri ve köy muhtarları da içtiler.

Resmi Murat, görevlerine başlayan meclis üyelerini ve köy muhtarlarını tebrik etti. Bugünde son derece memnun olduğunu ve herkese başarılı bir dönem diledi. Devamında başkan, “Hepimiz Ardino halkına bize verdiği bu güvenden dolayı teşekkür borçluyuz. Belediye sınırlarımız içerisinde yaşayan ve herkesin en demokratik hakkı olan seçme ve seçilme hakkını kullanan tüm vatandaşlara huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bu güvenin hakkını vermek için elimizden geleni yapmalıyız. Ben, belediye başkanı olarak insanları birleştirmek için çalışacağım. Geçen dönemde de böyle çalıştım, şimdi de öyle olacak. Benim için daima kaynağına bakmaksızın önceliğe sahip sorunlar gelir. Tüm meclis üyelerinin seçmenler adına çalışmaya davet ediyorum. Çalışmalarda üyeler arası görev devri olmalı, çünkü yerel meclisin üçte ikisi yeni” diye konuştu.

Ayrıca Resmi Murat, Türkiye, Yunanistan ve İrlanda’dan kardeş belediyelerle kurulan kurumlar arası ve sınır ötesi işbirliğin korunması için çalışılmaların devam etmesi gerektiğini vurguladı. Böylelikle belediyenin yaşam standardı ve hayat koşulları iyileştirilir dedi.

Belediye meclisini ilk oturumunda gizli oylama ile Hak ve Özgürlükler Hareketinden önerilen Sezgin Bayramov meclis başkanı seçildi.

Ardino belediye meclisinin törensel oturumuna Kırcaali valiliğini temsilen Genel Sekreter Kiril Kolev katıldı. Vali adına da, yeni seçilen meclis başkanına iyi yönetim ilkelerinin yazılı olduğu hediye verdi.

HÖH grubu adına Aziz Murat, bir an kaybetmeden bugünden tezi olmaksızın Ardino belediyesinin önemli projelerin gerçekleştirilmesi için gerçek hazırlığa başlanılması gerektiğini söyledi.

Oturumda GERB ve ENP temsilcileri iyi niyetli konuştular.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS