Rusçuk’ta görkemli Kurban Bayramı konseriPerşembe, 10 Kasım 2011

Rusçuk’ta görkemli Kurban Bayramı konseriTürkiye İle Kültürel İlişkiler Derneği GÜNEŞ tarafından düzenlenen geleneksel Kurban Bayram konseri görkemli bir şekilde Rusçuk Belediye salonunda gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyeti. Burgas Başkonsolosu Cem Ulusoy, Rusya Federasyonu Ruse (Rusçuk) Başkonsolosu Vladimir Klimanov, Vetovo Belediye Başkanı G. Georgiev, Slivo pole Belediye Meclis Başkanı S. Saliev, Rusçuk Üniversitesinden Doç. Martev, Razgrat CEM Derneği Başkanı V. Bayram ve birçok okul müdürleri protokolde yer aldılar.

GÜNEŞ Derneği tarafından ilan edilen BAKLAVA yarışmasına Rusçuk merkez, Smirnenski (Beyalan), Svalenik (Sonelik), Yastrebovo (Yeniceköy) köylerinden katılımla, özellikle bayramlarımızda hazırlanan farklı tür baklavalar sunuldu.

Semercievo, Smirnenski, Obretenik ve Ruse'den katılan çocuklar, Türkçe ve Bulgarca türküler, danslar , ilahiler ve şiirler sunarak, programa renk kattılar ve salonda bulunan seyirciler tarafından alkışlandılar.
TUNA SESLERİ davul grubumuzu ise seyirciler ayakta alkış tufanına tuttular.

Bayram konseri, 1 Kasım'da kurulan GÜNEŞ Öğretmenler Kulübü üyelerinin işbirliği sayesinde gerçekleşti. GÜNEŞ Derneği azimli çalışmalarından dolayı farklı okullardan katılan öğrenci grupları yönetmenleri Kader Hasanova, Hılmiya Çauşeva, Nevriye Necibova, Belma Küçük, Derneğin faaliyetlerini tanıtan sunumu hazırlayan Seliha Ebayzerova ve Gönül Mehmedova, fotografçı Emel, teknik yardımcı Metin Ebayzerov ve sunucular Hüseyin Hüseyin ile Kader'e sonsuz teşekkürlerini sunmaktadır.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER