Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan Bağımsız Sendikaları Konfederasyonu ve Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis İşbirliği Sözü Verdiler

Bulgaristan Bağımsız Sendikaları Konfederasyonu ve Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis İşbirliği Sözü Verdiler

13 Kasım 2011

Bulgaristan Bağımsız Sendikaları Konfederasyonu /BBSK/ daveti üzerine Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve Belediye Meclis Başkanı Niyazi Şakir, Sendika tarafından organize edilen kriz ortamında alınacak önlemler seminerin konukları oldular.

Konuklar önünde Konfederasyon Başkanı Plamen Dimitrov, bölge yönetimi ile şimdiye kadarki ve bundan sonraki çalışmalarına özellikle dikkat çektiği Bulgaristan’daki toplumsal ve siyasi durumun yaklaşık bir saat boyunca analizini yaptı. Dimitrov, seçim kampanyasında Sendikanın, aralarında Kırcaali Belediye Başkanının da bulunduğu tüm siyasi partilerin aday gösterdiği çalışan ve başarılı olan belediye başkanlarını desteklediklerini belirtti.

BBSK Başkanı : “Bu şehirde pozitif diyaloglar mevcut. Kırcaali’de Belediye Başkanı görevini iyi yapıyor ve bizler onu desteklemek için tereddüt etmedik. Belediye Başkanınız her konuda bizlere anlayışla yaklaşmıştır” dedi.
Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis de, seçim kampanyasında desteklerinden dolayı Sendika Yönetimine teşekkür etti ve aralarındaki sosyal diyalogun gelecekte de devam edeceğini belirtti. Yaptığı konuşmasında Belediye Başkanı, bölge yönetimi gittikçe daha da merkezleştiği gözlemlendiğini belirtti. Ona göre projelerin durdurulması ve şikâyet mektuplarının bunun göstergesidir. Belediye Başkanı daha, kriz ortamında bölge yönetimi ve Kırcaali’deki idari organlar büyük bir sorumluluk altına giriyor, çünkü kriz en çok bu yönetimi etkilediğini de paylaştı. Kırcaali Belediye Başkanına göre Belediye İdarelerinde %15 kısıtlama getirilme önerisi, belediyeler için büyük zararlar açacaktır.

Müh. Azis: “Bu sunulan hizmetlerin kalitesini etkileyecek ve uzmanlarımızı elimizden alacak” dedi. Sayın Azis, son 4-5 yıl içerisinde belediye sayesinde 1000’in üzerinde yeni iş imkânı sağlandığını da söyledi.

Forum sonrasında sendikalar ile yerel yönetim arasındaki işbirliği konusu BBSK Başkanı Plamen Dimitrov ve Başkan Yardımcısı Valentin Nikiforov ile ildeki 7 belediyenin yeni belediye başkanlarıyla devam etti. Görüşülen konulardan biri de ilde hizmet veren üç trenin durdurulması ne gibi etkiler yaratacağını ve vatandaşları olası tepkileri oldu. Acil merkezlerinin il hastaneleri yönetimi altına geçmesini ön gören reformlar da ele alındı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS