Technolux Net şirketi Kırcaali’de optik kablo bağlantısıyla internet sağlayacakPazartesi, 14 Kasım 2011

Technolux Net şirketi Kırcaali’de optik kablo bağlantısıyla internet sağlayacak Gelecek yılın başında Kırcaaliler, binaların cephesini çevreleyen, havada asılı duran kablo yığılmalarını veya güçlü rüzgâr estiğinde, yağmurlu ve karlı havalarda internet bağlantısının kesilmesini unutacaklar. Şubat ayında il merkezinde faaliyete geçecek yeni internet sağlayıcı Technolux Net şirketinin bu problemleri ortadan kaldırması beklenmektedir. Şirket, müşterilerine optik kablo bağlantısıyla internet erişimi yapılmasını sağlayacak. Kablo şebekesinin tamamen yer altında kurulu olup, şu anda Kırcaali'nin merkez kısmını, "Baykal" ve "Studen Kladenets" semtlerini kapsadığı ve hayata geçirilmesinin öngörüldüğü açıklandı. Şirketten, yeni yıldan itibaren kablo şebekesinin "Vızrojdentsi" ve "Veselçane" semtlerine de geçirileceğini duyuruldu.
Technolux Net, Bulgar Telekom Şirketinin kanal ağlarını kullanma ruhsatına sahiptir. Optik bağlantı tüketicilerin birkaç misli daha yüksek hızda internete erişmelerini ve hava durumu gözetmeksizin bağlantının kopmamasını garanti edecek. Şirketin kurulacağı yer altı kablo şebekesi ülkede kanuna uyan tek şebeke olacak. İletişim Düzenleme Komisyonu, kablo TV ve internet sağlayıcılarının havada asılı kabloları ortadan kaldırıp, yer altında kablo şebekeleri kurulmasını zorunlu kılmıştı.
Technolux Net şirketinin gelecekte müşterilerine interaktif televizyon gibi başka bir ekstra hizmet daha teklif edeceği ortaya çıktı. Bağlantıda bozulma oluşmamasının garanti edilmesinin yanı sıra, interaktif TV hizmetinin sağladığı büyük avantaj tüketicilerin gerçek program zamanı dışında da yayınları izleyebilmeleridir.
İnternet şirketinden, gelecekte sunulacak optik bağlantı hizmeti fiyatının diğer internet sağlayıcılarının fiyatlarından farklı olmayacağını garanti ediyorlar.


DİĞER HABERLER