Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.643 Lv.
GBP GBP 2.2606 Lv.
TRL TRL 0.2015 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
14 Nisan 2021
HABERLER » Kırcaali
İstanbul Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu’nda Ayhan Bölükbaşı dönemi başladı

İstanbul Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu’nda Ayhan Bölükbaşı dönemi başladı

21 Kasım 2011

İstanbul Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu 3. genel kurulu Pazar günü Bayrampaşa Semih Erdem spor salonunda yapıldı. Genel kurula tek aday olarak giren İBB Spor A.Ş. eski genel müdürü Ayhan Bölükbaşı Federasyon başkanı olarak 2014’e kadar görev yapacak.

Genel kuruluna CHP milletvekillerinden Ayten Kayalıoğlu, Süleyman Çelebi, Aykut Eroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, Murat Başeskioğlu, Meral Akşener, Abbas Bozel, DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP Esenler İlçe Başkanı Şuayip Vardar, MHP Esenler ilçe başkanı Ahmet Fidan federasyona bağlı dernek başkanlarının yanı sıra belediye başkanları, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar, sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldılar.

Mehteran Takımıyla açılışı yapılan ve Rumelililerin Arif Agasıyla devam eden konserden sonra Başkan Süheyl Çobanoğlu açılış konuşması yaptı. Çobanoğlu konuşmasında dünyadaki tüm Rumelililere selam göndererek, federasyonun kuruluşunda var olan ve hayatını kaybeden kuruculara Allah’tan rahmet diledi.
“Sivil inisiyatif oluşturmak amacıyla 14 dernekle kurulan ve bugün tam 52 derneğe ulaştığımız federasyon amacına uygun olarak Rumeli kültürünün etkinliğini sağlamak, hemşerilerimize ekonomik ve sosyal yardımlarda bulunmak, haklarına çözüm yolları üretme konusunda çaba harcadığımız gibi birçok farklılığın zenginlik olduğuna inanıyorum” diyen Çobanoğlu konuşmasını şöyle devam ettirdi:

”Önümüzdeki günlerde yeni anayasa çalışmalarında insan farklılığına kesinlikle karşıyız. Çünkü Türk milletine şeref şan, düşmanlara meydan okuyan, vatan toprağının güneşli semalarında dolaşan başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi manevi huzurlarında rahmet ve minnetle anarak sözlerime son veriyorum “ diyerek konuşmasını tamamladı. Daha sonra mecliste grubu bulunan AKP, CHP ve MHP milletvekilleri birer konuşma yaptıktan sonra Bulgaristan Halk ve Özgürlükler Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ruşen Rıza da bir konuşma yaptı. Protokol konuşmalarının ardından gündemin diğer maddelerine geçildi. Faaliyet raporu, denetleme raporu okundu, genel kurula sunuldu, oylandı, kabul edildi.

Genel kurula sunulan özel bir madde ise gayrimenkul alımı ile ilgili bu madde oy çokluğu ile kabul edildi. Daha sonra divan başkanı Pehlivanoğlu yönetime aday olanların divana başvurmasını istedi. Tek aday olarak divana başvuran Ayhan Bölükbaşı’nın listesi seçim sonucu 2014 yılına kadar Rumeli Federasyonu Genel Başkanı oldu. Bölükbaşı seçimin ardında bir teşekkür konuşması yaptı. Bölükbaşı konuşmasında kendilerini bu yönetime seçtikleri için teşekkürlerini sunarken “Bu noktada Rumeli Federasyonu bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da herkesin eli ayağı, gözü kulağı olmaya devam edecektir. Bizlerin Balkanlar ve Rumeli anavatanımız, Anadolu ise anavatanımızdır. Ülkemizde 38 milyon Trakya kökenli hemşerimiz olduğu bilinir.

Bizler inancımızla bugüne kadar yaptıklarımızla bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. TBMM’ya bakıldığında mecliste yeterince Rumelili milletvekili yok. Kendi temsilcilerimizi kendi içimizden seçeceğimiz bir organizasyona şiddetle ihtiyaç vardır. Bundan dolayıdır ki siyasetin mecrası ancak böyle değişir. Dernekler siyaset yapar ve yapmalı. Siyasette yoksanız bürokraside de yoksunuz. Bürokrasi de yoksanız ticarette de yoksunuz. Onun için bundan sonra oyumuzun kolay ve ucuz olmadığını siyasilere göstereceğiz. Sadece İstanbul da 4,5 milyon Rumelili var. Sizin oyunuza ihtiyacım yok diyebilirler. Biz gerçek gücümüzü birleştirdiğimizde sadece İstanbul’dan 15 milletvekili çıkaracak güce sahibiz. Gerekirse bağımsız aday çıkarırız. Siyasileri bizi sevmesi bize ilgi duyması da budan. Birbirimizden bundan sonra kusur aramayalım, sevmek için neden arayalım, dargınlıkları küskünlükleri rafa kaldıralım, bu büyük yürüyüşü başlatalım. Bizi birbirimize düşürmek için tezgah kuracaklar, bize karşı alternatif federasyonlar kurdurabilirler. Bunlara izin vermemeliyiz. Tek bir çatı altında toplanmalıyız” diyerek konuşmasını tamamladı.

------------------

2014 yılına kadar genel başkan seçilen Ayhan Bölükbaşı kimdir?

1965 İstanbul doğumlu olan Ayhan Bölükbaşı, 1994 belediye seçimlerinde Esenler Belediye Meclis Üyesi oldu. İki dönem Esenler Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Daha sonra İBB Spor. A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2002 genel seçimlerinde 3. bölge milletvekili adayı oldu, ancak seçilemedi. Daha sonra 2009 yerel seçimlerde yine Esenler belediyesi başkan aday adayı oldu. Birçok sivil toplum kuruluşunda çalıştı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Mehmet Türker-İstanbul


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS