Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
19 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatı Yönetiminden Ehliman Çoban, Meclis Üyeliğinden istifa etti

HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatı Yönetiminden Ehliman Çoban, Meclis Üyeliğinden istifa etti

05 Aralık 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Ehliman Çoban’ın, Meclis Üyesi olarak istifasını sunduğu açıklandı. Bu karar Kırcaali Meclis Başkanı seçilen Niyazi Şakir’in yerine eski İçişleri Bakan Yardımcısı Raif Mustafa’nın getirilmesi isteğinin ısrarı üzere alındığı belirtiliyor. Ehliman Çoban bununla ilgili, “ Değerler sistemi makamlardan çok daha önemli. Benim için parti ve bizim için oylarını kullanan insanlar daha değerli. Hiçbir zaman makam kazanmak için savaşmadım. Ne yazık ki, belirli grup siyasetçiler parti merkez yönetimi ve parti lideri Dr. Ahmet Doğan’ın karşısında pozisyonlarını kabul ettirmeyi başardılar. HÖH partisinin Kırcaali İlçe Teşkilatının parti yönetimi kararlarını yerine getirmiyor diye yansıtıldı.” diye açıkladı. Ehliman Çoban, “Annelerimize, partimize küfür eden kişiler HÖH partisini temsil etmek istiyorlar. Böyle kişiler partimizdeki birliğin simgesi olabilirler mi hiç? Seçim sırasında kimin ne yaptığını unutmayalım. Bazıları çalıştılar, bazıları ise hesaplar yaptılar. Bu aptallıklarla hiçbir zaman razı olmayacağım. Raif Mustafa’nın makamını tebrik ederim. Ben ise liderim Ahmed Doğan’a sadık kalıyorum, fakat bu siyasi durum karşısında ve enrikalardan dolayı Kırcaali Meclis Üyesi olarak istifa etmeye karar verdim” diye öne sürdü. Ehliman Çoban, “Liderimi yanıltıyorlar. Bunun için birçok kişiler, özellikle bu çatışmanın arkasında duran bazı milletvekilleri pişman olacaklar” diye uyardı.

Ehliman Çoban Meclis Üyesi olarak, istifa etmeye, fakat HÖH Kırcaali HÖH İlçe Teşkilatı yönetiminden istifa etmeyeceğini belirtti. HÖH partisi sayesinde kişisel olarak geliştiğini ve hiçbir zaman ona ve yönetimine karşı gelmeyeceğini vurguladı. Daima HÖH partisinin davası ve lider Ahmed Doğan için çalışmaya devam edeceğinin altını çizdi. Ehliman Çoban, bunu Meclis Üyesi olmadan da yapabileceğini savundu.

Ehliman Çoban, parti arkadaşlarından bazılarının kişisel çıkarlarını parti çıkarlarından üstün tutmalarını kabul etmediğini, fakat herşeye rağmen HÖH içinde yaradılan problemlerin zamanla aşılacağına inandığını paylaştı.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS