Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
23 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Ulusal Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı müh. Hasan Azis:“Hükümet belediyeleri kendi ve yabancı diye ikiye ayırdı”

Ulusal Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı müh. Hasan Azis:“Hükümet belediyeleri kendi ve yabancı diye ikiye ayırdı”

05 Aralık 2011

Kırcaali Belediye Başkanı ve Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği (NSORB) Başkan Yardımcısı Müh. Hasan Azis gazeteciler önünde, “Hükümet belediyeleri kendi ve yabancı belediyeler olarak, ikiye ayırdı. Birinci türden olanlar hükümet önünde avantajlı olacak, diğerlerin ise hiçbir avantajı olmayacak. Kırcaali, hükümet tarafından itilen belediyeler arasındadır” diye belirtti. Başkan, belediyelerin en büyük probleminin krizden dolayı biriken borçlar olduğunu vurguladı. Sayın Azis, “GERB partisinin kazandığı belediyelere hoşgörülü davranmasını bekliyoruz” diye öne sürdü. Başkan, Belediyeler Birliğinde hükümetle belediyelerin borçlarını müzakere edecek, bir iş grubunun kurulduğunu bildirdi. Birlik yönetimi, 2012 Bütçesinin Belediyelerle görüşülüp, uygun olmasını bekliyor. Hükümetin çerçevesi içinde yardımcı olabileceği bazı parametreler tanıtılmıştır.
Hasan Azis, “Belediyeler son derece karmaşık ve zor durumdalar. Onların çoğu faaliyetini sürdüremez durumda bulunuyor” diye Bulgaristan İçin Koalisyon’dan milletvekili Dimço Mihalevski’nin de dediğini destekledi. Başkan, belediyelerin borcunun 210 milyon levayı aştığını belirtti.

Mihalevski, 2008 yılında Üçlü Koalisyon hükümeti sırasında belediyelere 4,25 milyar leva sağlandığını, 2012 yılı için ise belediyelere ancak 3,70 milyar leva ayrıldığının altını çizdi.

Milletvekili, belediyelerin karşılayamayacakları yeni giderlerle yüklendiklerini öne sürdü. Bunlardan kreşlerde ve ana okullarda yemek yenilmesi için yeni standartlar belirlendiğini, fakat bunun devletin sağlamadığı 17 milyon levaya mal olacağını kaydetti.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS