Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan Hekimler Birliğinin Kırcaali teşkilatının yeni yönetimi tanıtıldı

Bulgaristan Hekimler Birliğinin Kırcaali teşkilatının yeni yönetimi tanıtıldı

09 Aralık 2011

Bulgaristan Hekimler Birliğinin (BLS) Kırcaali Bölgesel Meslektaşlar Şubesinin bir ay önce yeni seçilen yönetimi bugün birinci basın toplantısını yaptı. BLS’nin Yönetim Kurulunda yer alan Kırcaali “Dr. Atanas Dafovski” Hastanesinin Müdürü Dr. Todor Çerkezov, Bölgesel Meslektaşlar Şubesinin yeni yönetimini tanıttı. Kırcaali hastanesinin Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Müdürü Dr. Magdalena Marinova’nın Yönetim Kurul Başkanı seçilip, patoloji uzmanı Dr. Dimitır Makakov’un yerine geçtiği anlaşıldı.
Dr. Marinova’nın yardımcılarının ise aile hekimliği yapan hastane dışı ilk tıbbi yardımdan sorumlu Dr. Ercan Fırıncı, cerrahlık yapan ihtisaslaştırılmış hastane dışı yardımdan sorumlu Dr. Georgi Yançev ve hastane yardımından sorumlu Dr. Todor Çerkezov oldukları açıklandı. Ayrıca BLS’nin yerel teşkilatının Genel Sekreteri psikiyatri Dr. Nedyalka Andreeva da gazetecilere tanıtıldı. Yeni yönetimde yer alan hekimlerin daha önceden de BLS Kırcaali Bölgesel Meslektaşlar Şubesinin Yönetim Kurulu üyeleri oldukları belirtildi. Yerel hekimler teşkilatının yönetimi 3 yılda bir seçiliyor.
Dr. Marinova’nın Plovdiv Tıp Akademisi’nden “Bulaşıcı Hastalıklar” ve “Epidemiyoloji” uzmanı olarak mezun olduğu ve 1997 yılından itibaren Kırcaali Hastanesinin Bulaşıcı Hastalıklar Bölümünü yönettiği anlaşıldı. Dr. Çerkezov, kendisinin Kırcaali’de iyi tanındığını ve gerçek profesyonellik niteliklerini taşıdığının altını çizdi.
Dr. Marinova, “Kırcaali’de işini sorumlulukla yerine getiren iyi profesyonel hekimler mevcut. Ülke çapında hekimler tabakası açısından bu hassas zamanda hekimler ve hastalar arasında güvenin olması çok gerekli” diye vurguladı. Dr. Marinova, “Bizim görevimiz hastaların sağlığını ve gözlerindeki sevinci geri döndürmektir” diye belirtti.
Hekimler, teşkilatın yerel düzeyde insanların sağlıklarından sorumlu kurumların işinde aktif rol aldığını ve iyi çalışmalar sürdürdüğünü kaydettiler.
Resmiye MÜMÜN

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS