Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
17 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali hastanesinin ilaç ve tıbbi araçlar için yaklaşık 1 milyon leva yükümlülükleri mevcut

Kırcaali hastanesinin ilaç ve tıbbi araçlar için yaklaşık 1 milyon leva yükümlülükleri mevcut

13 Aralık 2011

Bugün Kırcaali “Dr. Atanas Dafovski” Çok Profilli Aktif Tedavi Hastanesinin müdürü Dr. Todor Çerkezov, basın mensuplarıyla sağlık kurumunun 2011 yılında genel olarak faaliyeti ve gelecek yıla yönelik planları hakkında görüştü. Müdür, “2011 yılının sonunda hastanenin faaliyetinden memnunluk duyuyoruz. Başarılı bir yıldı diyoruz, çünkü bizim hastanede son zamanlarda basının üzerinde fazla durduğu başkent Sofya’da ve başka hastanelerde gözlenen hekim hatası sonucu hasta kaybı olayları yaşamadık” dedi. Dr. Çerkezov, aynı zamanda hastanenin mevcut yükümlülüklerine değindi. Müdür, “Hastanenin ilaç ve tıbbi araçlar teslimatçılarına olan uzun vadeli yükümlülükleri 981 000 levaya kadar çıkıyor. Distribütörlere olan toplam yükümlülüklerin tutarı 2 978 000 leva. Hastanenin yükümlülükleri taksimli bütçeyle finanse edilmesinden itibaren geçen yıl artmaya başlıyor. Sadece uzun vadeli yükümlülüklerin miktarı yaklaşık 700 000 ile yükseliyor” diye bildirdi.

Hastanenin başhekimi yükümlülüklerin artması sebeplerini belirtirken, “Sebeplerden biri, tedavisi klinik yolların maliyetini aşan ağır durumda hastaların sayısının artması” diye vurguladı. Dr. Çerkezov, bu yönde hastaneye 60 000 Levaya mal olan bir vakayı örnek verdi. Ulusal Sağlık Sigorta Kasasının aynı vaka için ancak 2 000 leva ödediği anlaşıldı. Kırcaali hastanesinin müdürü, “Sık sık özel ve belediye hastaneleri onların tedavi etmeye uygun görmedikleri hastaları bize gönderiyor. Biz ise onları geri çeviremiyoruz” diye vurguladı.

Dr. Çerkezov, hastanenin iflas etmesi olasılığının olmadığını söyledi. Bunun ancak yükümlülüklerin 14 milyon levadan fazla olduğunda olabileceğini belirtti. Plovdiv’ten bağımsız uzman muhasebecisi Todor Blagov’un da ifade ettiği gibi, hastanenin iflas etmesinin mümkün olmadığı, çünkü sadece binanın tutarının 7 milyon leva olduğu ifade edildi.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS